Gdyby nie Górny Śląsk nie było by Polski! Dlaczego po 100 latach trzeba wszystkim przypominać o Powstaniach Śląskich? Dlaczego próbowano marginalizować bohaterów tamtych wydarzeń? Na te pytania odpowiedzą autorzy i goście programu Kopalnia Historii Nasza Droga do Niepodległej. Nowe odcinki zawsze w piątek o 17:15 w Telewizji TVS

Projekt powstał z inicjatywy Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego. Tworzony jest we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Najnowszy odcinek

Kopalnia Historii: Bez kobiet Powstań Śląskich nie byłoby?

16 października 2020

Mimo, że kobietom można przypisać każdą z form działalności powstańczej, to niewiele się o tym mówi. W dzisiejszym odcinku dowiecie się jak wielką rolę odgrywały i dlaczego ich postawa była kluczowa w tym czasie.

Kopalnia Historii w TVS zawsze w piątki o 17:15

Projekt powstał z inicjatywy Pana Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego oraz tworzony jest we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close