Wiadomość dniaZdrowie

Centrum Onkologii w Gliwicach jeszcze nowocześniejsze! Pomoże Śląski Klaster Medyczny

Do Centrum Onkologii w Gliwicach przyjeżdżają leczyć się ludzie z całej Polski, bo nie tylko miejscowi znają renomę tego ośrodka.

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

-Bardzo dobre warunki i profesjonalny sposób leczenia pacjentów, także widać tu po tych samochodach z różnych rejonów Polski. I tam w Warszawie się leczyłem i tutaj, ale tutaj jednak sprzęt i warunki są, no wydaje mi się, nawet lepsze niż w Warszawie – mówi Piotr Szeremeta, pacjent onkologiczny, mieszkaniec Gliwic.

Już dziś w gliwickiej onkologii do leczenia stosowane są najnowocześniejsze technologie. Na przykład w zakresie radioterapii używa się tu tzw. „noża cybernetycznego”, który stosuje się głównie w obrębie czaszki.

Jest to urządzenie, które powstało z połączenia przyspieszacza i robota. Cechuje się ogromną precyzją w leczeniu pacjentów. Dokładność leczenia jest poniżej jednego milimetra, w związku z tym jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie chronić tzw. narządy krytyczne, czyli narządy i tkanki, które są wrażliwe na promieniowanie – mówi prof. Jerzy Wydmański, Zakład Radioterapii w Centrum Onkologii w Gliwicach.

 

Jutro XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji dziś w Gliwicach, jak i w innych europejskich miastach odbyła się konferencja HealthTech, która ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat wpływu innowacyjnych technologii na walkę z nowotworami.

– To, że tych sprzętów jest dużo i one są różnorodne umożliwia optymalne dostosowanie formy leczenia do potrzeb konkretnego pacjenta, czyli zmierzamy w stronę indywidualizacji, gdzie to jakim sprzętem to napromienienie wykonujemy zależy od tego jaki to jest nowotwór, gdzie on jest zlokalizowany, jak duże zmiany są, z którymi walczymy – mówi Sebastian Giebel, z-ca dyrektora ds. klinicznych w Centrum Onkologii w Gliwicach.

 

Gliwicka onkologia zyskała właśnie silnego sprzymierzeńca w walce z rakiem. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju została koordynatorem śląskiego klastra medycznego. To ma zaowocować kolejnym nowoczesnym sprzętem dla onkologii.

– Z racji bycia tym koordynatorem i doświadczenia i tego, że nasza instytucja jest znana w kręgach Komisji Europejskiej zostaliśmy zaproszeni do międzynarodowego projektu Nobel, który będzie dotyczył również walki z rakiem. Stąd też postanowiliśmy wreszcie nawiązać współpracę z instytutem onkologii, bo robienie takiego projektu bez onkologii byłoby grzechem – mówi Bogdan Traczyk, prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

Gliwicka onkologia zyskała właśnie silnego sprzymierzeńca w walce z rakiem. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju została koordynatorem śląskiego klastra medycznego
Gliwicka onkologia zyskała właśnie silnego sprzymierzeńca w walce z rakiem. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju została koordynatorem śląskiego klastra medycznego

Obecnie w Centrum Onkologii w Gliwicach wszystkimi metodami leczonych jest około 300 tysięcy osób rocznie. Jutro odbędzie się tu dzień otwarty, w trakcie którego będzie można poznać instytut od środka, wysłuchać wykładów i skorzystać z bezpłatnych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button