Region

Becek już po remoncie! Bytom znów otwarty na melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki

Po niemal roku Bytomskie Centrum Kultury otwiera swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki. Zakończył się wart 7,8 mln zł remont, który odmienił oblicze Beceku.

 

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Już na pierwszy rzut oka widać, że Becek przeszedł lifting. Odnowiono elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Remontu doczekało się także serce Beceku – scena, która zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę.

-Chcielibyśmy, żeby Bytomskie Centrum Kultury tętniło życiem. Odnowiony Becek będzie proponował rozrywkę na wysokim poziomie: koncerty gwiazd, seanse kina studyjnego i spotkania z teatrem. Ale przede wszystkim będzie miejscem otwartym dla mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw
 – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Na seans do „Glorii”

Fanów srebrnego ekranu z pewnością ucieszy nowa sala kinowa, która – na cześć ukochanego przez bytomian kina – zyskała imię „Gloria”. W nowych fotelach będzie mogło zasiąść 100 miłośników kina studyjnego, którzy w Beceku znajdą ofertę, której próżno szukać w multipleksach.

Becek już po remoncie! Bytom znów otwarty na melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki (fot. UM Bytom)
Becek już po remoncie! Bytom znów otwarty na melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki (fot. UM Bytom)

-Już wkrótce w „Glorii” zaprezentujemy oscarowe filmy krótkometrażowe, Festiwal Wiosna Filmów, czy tak lubiane BCKino w podroży  – mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

-Ale to nie wszystko. Becek wkrótce zaprosi nie tylko na seanse i koncerty, ale też na zajęcia i warsztaty, o które upominali się bytomianie podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych
– dodaje Krystyna Jankowiak-Markwica.

Przedsmak wydarzeń – już we ten weekend!


Becek otworzy się koncertowo! 

O tym, jak zmieniło się Bytomskie Centrum Kultury bytomianie przekonają się w nadchodzący weekend, podczas Dni Otwartych. Od 5 do 7 kwietnia będzie można zajrzeć w każdy zakamarek Beceku i wziąć udział w zaplanowanych imprezach.

5 kwietnia placówka otworzy się koncertowo. O godz. 17 o otwarciu Beceku zrobi się głośno – przez Bytom przemaszeruje zespół Bloco Central, który energetyzującymi dźwiękami bębnów przyciągnie mieszkańców do Beceku i zachęci do wspólnej zabawy na pl. Karin Stanek. O godz. 20 szampan buchnie i rozlegną się „Brawa dla Państwa”, a na scenie wystąpi Nosowska ze swoim solowym projektem.

Becek już po remoncie! Bytom znów otwarty na melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki (fot. UM Bytom)
Becek już po remoncie! Bytom znów otwarty na melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki (fot. UM Bytom)

W sobotę 6 kwietnia przed publicznością zaśpiewa Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji „The Voice of Poland”, a w niedzielę mniej poważnie muzykę poważną zagra Grupa MoCarta.

Przez cały weekend na odwiedzających Becek – tak młodszych, jak i starszych – czekać będą seanse kinowe, gry planszowe, warsztaty a nawet cyrk i mobilny escape room z Karin Stanek w roli głównej.

Źródło: UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close