RegionWiadomość dnia

Adolf Hitler i Wilq Superbohater. Teatr Śląski sypnie premierami w tym sezonie! Teatr Rozrywki i Opera Śląska też!

Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego, to także rozpoczęcie nowego sezonu w teatrze. Zeszły sezon dla Teatru Śląskiego w Katowicach to prawie 80 tysięcy widzów, w tym ma być jeszcze lepiej. Zaroi się od premier, 20 września rusza 2, edycja festiwalu Open the Door, a jeden ze spektakli odbędzie się… w furgonetce!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Wrzesień to między innymi kolejny Międzynarodowy Festiwal Open The Door z udziałem osób niepełnosprawnych, który ma ukazać, że w sztuce nie ma barier. Wśród starych sprawdzonych tytułów, liczne premiery w tym „On Wrócił”, którego głównym bohaterem jest Adolf Hitler.

-Który się budzi na skwerku w Berlinie 70. lat po wojnie i nagle dostrzega, że Berlin nie jest ani zbombardowany, nie zniknął bunkier jego, nie ma chodzących po ulicach w mundurach żołnierzy, wszyscy są uśmiechnięci, szczęśliwi. On nie wie co się stało. W ogóle się z tego nie tłumaczy dlaczego tak się dzieje. Natomiast natychmiast zostaje gwiazdą telewizji, ponieważ wszyscy myślą, że to jest jakiś genialny aktor, który się wciela w postać Adolfa Hitlera, natomiast tenże Hitler dalej jest sobą i głosi te same straszne prawdy, które głosił kilkadziesiąt lat temu – mówi Robert Talarczyk, Teatr Śląski w Katowicach.

Wiele premier czeka także widzów Teatru Rozrywki w Chorzowie.

-W tym roku Rozrywka kocha kino, więc już mniej więcej wiadomo jaki to będzie program, jaki to będzie repertuar, no i 3 kwietnia wielki broadwayowski hit – „Zakonnica w przebraniu”. Wszyscy pamiętamy film z Whoopi Goldberg i wszyscy go wspominamy i oglądamy bardzo często. Tym razem sceniczna wersja w reżyserii Michała Znanieckiego ze znakomitą scenografią Luigiego Scogliomówi Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie.

 

Jubileuszowy – 75. sezon artystyczny przed Operą Śląską w Bytomiu. Biletów w kasach na najbliższe 2 miesiące już nie ma, dlatego widzowie zachęcani są do kupowania biletów z wyprzedzeniem. Jak się okazuje widzowie to już nie tylko śląska publiczność.

-Coraz częściej przyjeżdżają do nas widzowie z innych ośrodków muzycznych – z Krakowa, z Wrocławia, z Łodzi. Myślę, że teraz tzw. „turystyka kulturalna” ma się dobrze. Te odległości nie są problemem. Oczywiście widzowie są bardziej wymagający przez to, ponieważ nie ma problemu, żeby zobaczyć spektakl z Metropolitan Opera, żeby pojechać do Wiednia na dobry spektakl w dobrej obsadzie, więc też ich oczekiwania wobec naszej instytucji też są dużo wyższe, co powoduje, że musimy bardziej się starać i co myślę, że staramy się realizować – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu.

Jak widać Śląsk kulturą stoi. Jedyny problem, jaki stoi za to przed widzami – to mało czasu, by zobaczyć wszystko. Ale do końca czerwca jest to możliwe.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Wysadzili w powietrze bankomat w urzędzie! Śląska policja szuka bandziorów

Macie kartę ŚKUP? PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE! Niektóre właśnie tracą ważność!

Ile wyniesie najniższa pensja w 2020 i 2021 roku? Jest decyzja rządu!

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close