Region

Akcja NURD w Częstochowie. Mandaty sypały się lawinowo

Podczas akcji „NURD” w Częstochowie policja odnotowała aż 151 wykroczeń. Wystawiła ponad 100 mandatów i 45 pouczeń. W akcji wzięło udział 48 policjantów z drogówki i 4 strażników miejskich.

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z ruchu drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach. Jednak organizują ogólnopolskie, wojewódzkie i własne działania na drodze, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie miejsc, gdzie obserwuje się wzmożony ruch pieszych czy rowerzystów. Przeprowadzone działania na terenie Częstochowy pokazały, że nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych.

W czwartek od godziny 6:00 do godziny 22:00 na terenie całej Polski drogówka prowadziła działania NURD. Policjanci w szczególności kontrolowali przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie aż 151 wykroczeń popełnionych przez kierowców względem pieszych. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano ponad 100 mandatów a w 45 przypadkach pouczenie. Najczęściej kierowcy pojazdami silnikowymi karani byli za nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Także sami piesi popełnili wykroczenia w tym przejście na czerwonym świetle i przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Natomiast policjantki, które na codzień zajmują się profilaktyką w ruchu drogowym, w rejonach przejść dla pieszych rozdawały odblaski i informowały jak ważne jest ich noszenie.

Źródło i foto: KMP Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii [WIDEO]

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close