SportWiadomość dnia

Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej, czyli majówka na sportowo dla najmłodszych! [PROGRAM]

To właśnie liczba uczestników i kategorii wiekowych czyni zawody jedynymi takimi w Polsce. Impreza ma charakter biegowej zabawy, w której udział może wziąć każde dziecko: od maluchów aż po licealistów. Do udziału zachęcają Dąbrowskie Wodociągi, które zapewniają uczestnikom wodę z kranu i maskotki „Kropelki wody”. Impreza pierwotnie miała się odbyć 8 kwietnia, tuż przed Półmaratonem Dąbrowskim, wtedy jednak plany pokrzyżowała pogoda. Jeśli tym razem aura dopisze to może paść kolejny frekwencyjny rekord.

 

Trasa wyścigu odbywającego się w parku im. Gen. Hallera w Dąbrowie Górniczej liczy, w zależności od kategorii wiekowej, od 200 m do 1000 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Zawodów w dniu imprezy od godz. 9:00 (w parku). Szczegóły dotyczące Biegu Skrzata znajdują się na stronie internetowej i Facebooku organizatora czyli Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

 

Dla wszystkich spragnionych uczestników biegowej zabawy Dąbrowskie Wodociągi, partner imprezy, dostarczą wodę z kranu. Będzie ona dostępna poprzez specjalne dystrybutory, zaś na mecie dzieci otrzymają maskotkę „Kropelkę wody” Dąbrowskich Wodociągów.

 

Tą akcją Dąbrowskie Wodociągi przekonują mieszkańców do walorów dostarczanej przez spółkę wody. To zarazem kontynuacja kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której Wodociągi dostarczyły również wodę na tegoroczną edycję Półmaratonu Dąbrowskiego, który odbył się 9 kwietnia, a także realizują akcje edukacyjne i informacyjne, m.in. w upalne lato ochładzały życie w mieście częstując mieszkańców orzeźwiającą kranówką i stawiając specjalne wodne kurtyny.

 

Woda w Dąbrowie Górniczej

Woda dostarczana na Bieg Skrzata, to dokładnie ta sama woda, która na co dzień płynie w kranach mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Pochodzi ona w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych zlokalizowanych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach i Łazach Błędowskich. Jest ujmowana z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, sód i potas. Warto podkreślić, że właśnie wapń i magnez stanowi o twardości wody. Im więcej tych składników mineralnych tym bogatsza woda i jednocześnie twardsza. Przegotowanie czy podgrzanie wody powoduje wytrącenie części minerałów w postaci kamienia, co zmiękcza wodę, ale powoduje też pogorszenie składu mineralnego wody. Z tego powodu lepiej pić wodę prosto z kranu.

 

Bezpieczna, smaczna i zdrowa

Próbki wody są pobierane nie tylko w ujęciach, ale również w sieci wodociągowej liczącej ponad 500km. Następnie trafiają do akredytowanego laboratorium, w którym poddawane są badaniom. Miesięcznie wykonywanych jest ok. 1300 oznaczeń fizykochemicznych, mikrobiologicznych i sensorycznych. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że dąbrowska woda spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia. (źr:inf.pras.Dąbrowskie Wodociągi)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button