KategoriaRegionWiadomość dnia

Bytom: Kolejne inwestycje w ramach „6 dla Stroszka” są już projektowane

Budowa placu zabaw przy ul. Hlonda oraz Gwarków Tarnogórskich 2 i 4, a także siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały. To kolejne inwestycje, które zrealizowane zostaną w ramach projektu „6 dla Stroszka”. Wyłoniony w przetargu wykonawca opracowuje już dokumentacje projektową, która jest jednym z etapów realizacji tych inwestycji wartych łącznie prawie 753 tys. zł.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W ramach „6 dla Stroszka” zrealizowano już jeden z projektów zgłoszonych w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przy ul. Hlonda został otwarty wybieg dla psów wyposażony został w ogrodzenie, regulowane drążki do przeskoków i tunel.

Budowa siłowni na świeżym powietrzu przy ul. Szymały oraz placu zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich i miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Hlonda to trzy kolejne projekty, których realizacja zgodnie z umową powinna zakończyć się jeszcze w wakacje.

– Realizacja tych projektów została przesunięta z 2020 na 2021 roku bowiem dotychczas oferenci składali oferty, których wartość przekraczała planowane do wydatkowania środki na ten cel – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. – Po ogłoszeniu kolejnego przetargu udało się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję. Wykonawca jest obecnie na etapie wykonania dokumentacji projektowej. Po jej weryfikacji i akceptacji będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla Adam Fras.

Przypomnijmy, że wykonawcą wszystkich trzech projektów będzie wyłoniona w przetargu firma FreeKids s.c, a ich realizacja będzie kosztować 752 tys. 909 zł.

Warto dodać, że do realizacji pozostały jeszcze dwa projekty w ramach „6 dla Stroszka”: budowa wybiegu dla psów pomiędzy ul. Graniczną i Szymały oraz ścianki do graffiti u zbiegu ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego.

– Z powodów technicznych konieczne było przełożenie tych dwóch inwestycji na 2021 rok. Obecnie jesteśmy na etapie aktualizacji programu funkcjonalno-użytkowego, a po jego opracowaniu będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe – mówi Krzysztof Maksysz, p.o. Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Przypomnijmy, że na projekt „6 dla Stroszka” złożony przez mieszkańców Stroszka zagłosowało 1791 osób, a sama inicjatywa jest doskonałym przykładem jak udana i efektywna może być współpraca lokalnej społeczności. Na „6 dla Stroszka” złożyło się bowiem sześć różnych pomysłów złożonych przez kilku wnioskodawców, którzy w procesie weryfikacji zdecydowali się połączyć siły, zgłaszając swe pomysły pod jednym wspólnym tytułem. Kolejne inwestycje w ramach „6 dla Stroszka” są już projektowane

źródło i zdjęcia: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close