RegionWiadomość dnia

Dąbrowa Górnicza: Domki dla owadów od dąbrowskich uczniów

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej w przerwach od zajęć szkolnych wykonali kilkanaście domków dla owadów, które zamontowali na terenie wokół szkoły.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Pomysł opracowano na jednym z posiedzeń rady pedagogicznej. Nauczyciele chcieli zaktywizować młodzież do działań proekologicznych i urozmaicić im ich czas wolny, który ze względu na panującą pandemię, spędzają często dość monotonnie.

Na posiedzeniu rady pedagogicznej zastanawialiśmy się z nauczycielami, jak zaktywizować naszych uczniów do kreatywnego działania, zwłaszcza, że specyfika naszej szkoły, jako mundurowej, jest taka, że bierzemy udział w zajęciach w terenie, na poligonach, przeróżnych uroczystościach. Tego nam brakuje z powodu wciąż panującej pandemii, więc uznaliśmy, że taka forma będzie ciekawa, a zarazem bezpieczna – podkreśla Artur Iwan, dyrektor III LO im. gen. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej.

Nie musieli długo namawiać swoich uczniów. Pomysł spotkał się z wielkim zainteresowaniem także rodziców, dlatego w wykonanie domków były zaangażowane całe rodziny. – Jedna z mam poprosiła o jak najwięcej takich właśnie aktywizujących zajęć, ponieważ zauważyła, że dziecko nareszcie odeszło od komputera, spędza ten czas inaczej niż tylko na siedząco, w wirtualnym świecie – dodaje dyrektor III LO w Dąbrowie Górniczej. Hoteli dla owadów wokół III LO jest kilkanaście, a kolejne będą lokowane już poza terenem szkoły.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close