KrajRegion

Chorzów: „Odmrożenie” również na miejskich parkingach

Chorzów: Miejskie parkingi zostaną otwarte od piątku 8 maja wraz z kolejnymi etapami „odmrażania” życia publicznego.

 

Chorzów oddaje miejskie parkingi (płatną strefę parkingową) ponownie do użytku mieszkańców. Ma to na celu przede wszystkim usprawnić parkowanie w mieście i zapewnić miejsca parkingowe dla osób, które w centrum miasta chcą załatwić ważne sprawy.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Chorzów był jednym z niewielu miast, które zdecydowały się wyłączyć strefę płatnego parkowania w pierwszej fazie pandemii koronawirusa. Bezpłatne parkowanie spowodowało jednak niemal całkowite, nieustanne zapełnienie miejsc parkingowych. Ponowne uruchomienie strefy pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście.

Problemy pojawiły się chociażby na parkingach pod estakadą. Zwłaszcza od momentu, kiedy restrykcje związane z koronawirusem zaczęły być „luzowane”. Po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta dla mieszkańców, pojawiły się uwagi o braku miejsc dla osób, które chciały coś załatwić w Urzędzie, ale nie tylko. W centrum miasta znajduje się wiele instytucji lub firm, z których korzystają chorzowianie i osoby z innych miast.

Czynne od piątku parkomaty będą regularnie dezynfekowane. Warto jednak pamiętać o możliwości bezgotówkowej zapłaty za parking poprzez aplikację pango (https://www.pango.pl/) i skycash (https://www.skycash.com/parkowanie-przez-telefon/). Trwają też rozmowy na temat ewentualnego wyposażenia parkomatów w terminale kart płatniczych w przyszłości.

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 10 maja nie odbędą się 10 maja. Ale w weekend ma być cisza wyborcza! [WIDEO]

Kopalnie walczą z koronawirusem. Ruszają badania przesiewowe górników na COVID-19 [WIDEO]

Już 15 tysięcy osób ma koronawirus. Co piąty jest ze Śląska!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close