RegionWiadomość dnia

Cieszyn: Pojazd Alarmowy w akcji. Leki z Czech dotarły do potrzebującej osoby

Mało kto ma świadomość o akcjach Pojazdu Alarmowego, czyli działaniach hufca Ziemi Cieszyńskiej i Ośrodka Edukacji Obronnej „Garnizon” w Cieszynie. Ostatnio dostali trudne do zrealizowania zgłoszenie, ale sytuacji zaradzili z profesjonalizmem wyróżniającym służby specjalne!

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Harcerze z Pojazdu Alarmowego otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło przewiezienia leków z czeskiej apteki. W Cieszynie podzielonym granicą z Czechami, obowiązują takie same prawa, jak na każdym innym przejściu granicznym, czyli po przekroczeniu dana osoba musi być skierowana na obowiązkową kwarantannę. Stąd całe zadanie było niełatwe. Ale tu do akcji wkracza pomysłowość młodych ludzi. Harcerze poprosili o pomoc w zakupie leków, znajomą osobę zza czeskiej granicy, a Straż Graniczna wykazała się zrozumieniem i empatią przy przekazaniu cennego pakunku. Warto dodać, że działania harcerzy cieszą się ogromnym szacunkiem, a ich pomoc w wielu wypadkach jest po prostu nieoceniona.

– To niesamowite uczucie, gdy ludzie w sklepie, którzy widzą nas prawie codziennie, obdarowują nas uśmiechem, wsparciem i pozdrowieniem: Czuwaj! Czuwać – to znaczy być w ciągłej gotowości. – czytamy na stronie Radia 90. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz

źródło: Radio 90

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close