Region

Cmentarze znowu otwarte. Ludzi mniej, niż byłoby 1 listopada [WIDEO]

Cmentarze znowu otwarte. Decyzją rządu ze względu na dynamicznie rosnący wskaźnik zachorowań na COVID-19, zamknięto nekropolie od 31 października do 2 listopada.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Ten kto nie zdążył odwiedzić bliskich w piątek, może to zrobić dopiero dzisiaj. Na cmentarzach jest coraz więcej osób, w szczególności tych starszych.

Ja mam rodzinę w innym województwie, także byliśmy wcześniej w ciągu tygodnia, a dzisiaj odwiedzam sąsiadkę. – mówi Helena, mieszkanka Katowic .

Polacy nie mieli pretensji do rządu o samo zamknięcie cmentarzy, ale bardziej o to, że informacja pojawiła się w ostatniej chwili i nie mogli się odpowiednio wcześniej do tego przygotować.

Naprawdę z takim można powiedzieć wielkim smutkiem czekałam, aż będę mogła grób rodziców odwiedzić. Było mi niezmiernie przykro. – mówi Anna, mieszkanka Katowic.

Od rana na cmentarzach osób przybywa. Dzisiejsze wizyty na cmentarzach prawdopodobnie nie będą tak masowe, jak byłyby 1 listopada, ale w z pewnością wiele osób się na nie zdecyduje.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Okolica Katedry Chrystusa Króla jak po przejściu dziczy. Elewacje i ściany zdemolowane po Strajkach Kobiet [WIDEO, ZDJĘCIA]

Budowa szpitala polowego dla chorych na COVID ruszyła w MCK. Rusza też rekrutacja personelu [WIDEO]

Ludzie kupują kwiaty od handlarzy pod cmentarzami. Solidarność z poszkodowanymi jest ogromna! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close