KrajRegionZdrowie

Czwarta fala pandemii znowu zamknie nas w domach? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos

Nie da się wykluczyć pesymistycznego scenariusza rozwoju sytuacji w związku ze spodziewaną czwartą falą pandemii koronawirusa. Mówi się o nim coraz głośniej, podobnie jak o możliwości powrotu obostrzeń, jeśli sytuacja związana z poziomem zakażeń wariantem Delta będzie się źle rozwijała. -Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Specjaliści mówią o możliwej, czwartej fali pandemii koronawirusa, związanej z ekspansję nowego wariantu Covid-19 – wariantu Delta. Miałaby ona nastąpić już w połowie sierpnia. Czy oznaczać to może dla nas kolejny lockdown i wprowadzenie ponowne obostrzeń w życiu społecznym i gospodarce? Pytany o taką możliwość na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że jego gabinet bierze pod uwagę wszystkie – także te czarne scenariusze rozwoju sytuacji. Jak mówił premier – nie możemy być pewni jak rozwinie się sytuacja związana z rozwojem pandemii Covid-19.

-Musimy brać pod uwagę scenariusze, które będą potrafiły wyhamować postęp wirusa – mówił Mateusz Morawiecki pytane o ewentualne wprowadzenie obostrzeń i lockdownu. Szef rządu zaapelował jednocześnie o szczepienie się przeciwko koronawirusowi.

Premier Morawiecki podkreślał także, że wspólnie z ministrem zdrowia – Adamem Niedzielskim – rozpatrują podczas posiedzeń zespołu zarządzania kryzysowego ryzyka, jakie mogą się pojawić już na jesień tego roku w związku ze spodziewaną czwartą falą pandemii. Najbardziej – tak eksperci jak i rząd – obawiają się jesienią dużych przyrostów nowych zakażeń. Szef rządu zaznaczył jednak, że jest czas aby się przygotować, dlatego teraz rozpatrywane są rożne scenariusze aby ryzyka związane z pandemią udało się ubiec.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miało być szybciej, jest bałagan. System e-TOLL na autostradach na razie kierowców dezorientuje

Im więcej szczepień, tym mniej zakażeń koronawirusem. Tylko, że szczepień coraz mniej

Co mogą robić dzieci, które nie jadą na wakacje? Miasta Śląska i Zagłębia mają sporo ofert!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Czwarta fala pandemii znowu zamknie nas w domach? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos”

  1. Rząd niech się zajmie innymi sprawami które Kuleja w Polsce a nie covidem bo tego już wszyscy mają dosyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close