KrajRegion

Czy rząd zamknie szkoły? Minister edukacji podsumował pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego

Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się – tak pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego ocenia szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Na 48,5 tys. szkół system mieszany lub edukacja tylko na odległość dotyczy ok. dwustu placówek.

Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie – mówił w poniedziałek Piontkowski na antenie Polskiego Radia Białystok.

Jak twierdz i szef resortu edukacji, system kształcenia na odległość „ma swoje ograniczenia, trudno zastąpić bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem nawet przy pomocy najnowocześniejszych technik”. – Stąd nie planujemy w tej chwili zamykania szkół, uważamy że dopóki będzie to możliwe – a wydaje się na razie, że jest to możliwe – żeby szkoły normalnie funkcjonowały – dodał.

Źródło: Polskie Radio Białystok, Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Podejrzani o podpalenie składowiska odpadów chemicznych zatrzymani!

Piast Gliwice walczy o Ligę Europy, ale w ekstraklasie szoruje dno. Z Jagiellonią będzie lepiej?

Ryanair obcina swój rozkład lotów! Powód?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close