RegionWiadomość dnia

Izolatorium decyzją wojewody zostanie przeniesione do Ustronia. Uzdrowisko wraca

Mowa o uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju, które przez ostatnie pół roku spełniało rolę izolatorium dla chorych na COVID-19. Decyzją wojewody izolatorium zostało zamknięte i będą tam teraz trwać prace głównie porządkowe. Osoby z regionu zakażone koronawirusem będą trafiać do Ustronia.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Przez pół roku chorzy na COVID-19 trafiali do izolatorium utworzonego na terenie uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju. Teraz decyzją wojewody przeznaczenie placówki wraca do tego przed pandemią, a chorzy maja trafiać do tzw. „piramid” w Ustroniu, gdzie przygotowano dla nich 160 miejsc. W miniony weekend w końcu można było przemieszać się po uzdrowisku bez większych ograniczeń. – Prezes uzdrowiska informuje, że część pawilonów zostanie wyremontowana. Wymienione zostaną w nich też meble, które są zniszczone z powodu częstej dezynfekcji. Pierwsi kuracjusze mają tu wrócić już w tym tygodniu. – czytamy na łamach strony internetowej Radia Bielsko. 

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju skorzystało blisko 700 osób, które były zakażone SARS-COV2 lub miały podejrzenie zarażenia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Podejrzani o podpalenie składowiska odpadów chemicznych zatrzymani!

Piast Gliwice walczy o Ligę Europy, ale w ekstraklasie szoruje dno. Z Jagiellonią będzie lepiej?

Ryanair obcina swój rozkład lotów! Powód?

źródło: Radio Bielsko

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close