KrajRegion

D:Amore – Muzyczna Podróż Śladami Dalidy na Walentynki w MCK!

Ruda Śląska: Miejskie Centrum Kultury zapraszają na podróż muzyczną śladami miłości „D:AMORE – Muzyczna Podróż Śladami Dalidy”. 14 lutego o 18:00!

 

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, jak również anglosaskiej.

 

Muzyczna podróż na Walentynki

Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. – Dalidy, Elvisa Presley’a, The Beatles, czy Roberty Flack. Bohater jest w związku ze słynną piosenkarką Dalidą. Słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo – czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka – stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość. „d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, jak również w swoje marzenia. O chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji. Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości, ale i wojny w Wietnamie. Na tapet wzięto również temat wolności obyczajowej oraz rewolucji seksualnej, a nawet strajków ’68. Tłem są wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, czyli „Ciao Ciao Bambina”.


MCK Ruda Śląska, 14 lutego 2019, g. 18:00

Bilety w cenie: 35 zł (parter), 30 zł (balkon)

Rudzka Karta Seniora – rabat 20 procent (rezerwacja i sprzedaż w kasie MCK)

D:Amore - Muzyczna Podróż Śladami Dalidy na Walentynki w MCK!

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close