RegionWiadomość dnia

Defilada 15 sierpnia w Katowicach: Pasażerowie stłoczeni jak sardynki przez barierki! [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Katowicach sporo dróg donikąd. Na ogromne utrudnienia mogą trafić piesi w wielu miejscach w centrum miasta. Wszystko z powodu jutrzejszej defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Problemy mają kierowcy, problemy mają piesi. I nie kryją zdenerwowania.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

-Tragedia. Tragedia. Wszędzie są barierki, na przystanek nie idzie dojść bo porozstawiane. Tu widzę, że chyba nawet sami ludzie wzięli i poprzestawiali te barierki. Coś okropnego. Ja rozumiem, święto świętem, ale czemu akurat w Katowicach – mówi Barbara Gendek, mieszkanka Katowic.

Wszędzie jest utrudnienie, ponieważ wszystko jest pozastawiane. Gdzie się nie ruszyć, to trzeba obchodzić, przechodzić. – Z wózkiem ciężko? -Z wózkiem jest właśnie bardzo ciężko – mówi Monika Baziukiewicz, mieszkanka Sosnowca.

Jeszcze wczoraj tak wysiadali piesi z autobusu na przystanku przy al. Korfantego. I zmieścić się musieli, bo nie mieli innego wyjścia
Jeszcze wczoraj tak wysiadali piesi z autobusu na przystanku przy al. Korfantego. I zmieścić się musieli, bo nie mieli innego wyjścia

Jeszcze wczoraj tak wysiadali piesi z autobusu na przystanku przy al. Korfantego. I zmieścić się musieli, bo nie mieli innego wyjścia. Dziś niektóre barierki zostały przesunięte, ale nadal są problemy. Bo wystarczy, że na przystanek podjadą dwa autobusy.

– Zauważamy taką pozytywną reakcję organizatorów. Odnotowujemy, że te barierki zostały przesunięte i zauważamy, że ta sytuacja jest już dzisiaj dużo lepsza niż dnia poprzedniego – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły

 

ZTM zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację i będzie reagował w przypadku dużych utrudnień. Mieszkańcy Katowic będą musieli się z nimi borykać do piątku włącznie.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close