KrajRegion

Miał problem ze sprzedażą auta, więc upozorował jego kradzież. Kierowca audi odpowie przed sądem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież swojego audi A5. Zarzuty usłyszała także druga osoba, która pomagała mężczyźnie w przestępczym procederze.

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

We wrześniu 2017 roku do jednego z komisariatów w powiecie poznańskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży Audi A5. Zgłaszający twierdził, że przyjechał na zakupy do jednego z marketu, a po wyjściu ze sklepu jego auto zniknęło. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady i rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia.

Początkowo sprawa została umorzona, a właściciel skradzionego pojazdu otrzymał odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Jednak sprawa nie dawała spokoju funkcjonariuszom z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jeszcze raz przeanalizowali zebrany materiał i zeznania świadków. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Wnikliwość funkcjonariuszy pozwoliła udowodnić mężczyźnie upozorowanie kradzieży i wyłudzenie ubezpieczenia. Oszust został zatrzymany 8 sierpnia br. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli także ponad 38 tys. złotych.

Do sprawy został zatrzymany także drugi mężczyzna, który pomagał zgłaszającemu upozorować fikcyjną kradzież. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa i zgłaszania niepopełnionego przestępstwa. Grozi im do 8 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły

 

źr. Policja Wielkopolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close