RegionWiadomość dnia

Do tej pory w 2020 r. zginęło 8 górników. Znane są powody wypadków

W 2020 r. zginęło w wypadkach, które miały miejsce w kopalniach 8 górników. Są dane, które pokazują dlaczego do takich wypadków dochodzi, a za główne przyczyny uważa się m.in. lekceważenie przepisów BHP czy brak odpowiedniego nadzoru nad prowadzonymi w placówkach robotami.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W naszym regionie znana jest bardzo dobrze ciężka praca górników i związane z nimi wypadki. Niestety te występują, występowały i będą występować, bo praca górników do najbezpieczniejszych nie należy.

W okresie ośmiu miesięcy 2020 r. w górnictwie odnotowano zmniejszenie ilości zaistniałych wypadków śmiertelnych w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.  Jest to spadek z 21 wypadków śmiertelnych zaistniałych od 1 stycznia do 31 stycznia 2019 r. do ośmiu wypadków śmiertelnych w tym samym okresie br. Liczba wypadków ciężkich w okresie ośmiu miesięcy 2020 r. w porównaniu do ośmiu miesięcy 2019 r. wzrosła z 7 do 11wylicza na łamach portalu NEt TG Alicja Stefaniak, dyrektor Departamentu Warunków Pracy i Szkolenia Wyższego Urzędu Górniczego.

Według tego co czytamy protokoły z wizji lokalnych mówią jasno – dochodzi do zaniedbań. Główne przyczyny wypadków na kopalniach to lekceważenie przepisów BHP, zły nadzór nad prowadzonymi pracami czy zła organizacja pracy. Mowa też o niedostatecznym wykwalifikowaniu osób, które nadzorują ruch.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Koronawirus zdemolował mu płuca. Pan Grzegorz jest po przeszczepie w Zabrzu [WIDEO

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

źródło: NET TG

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close