RegionSport

Dotacja dla Piasta Gliwice zamrożona! Czy klub otrzyma 6 milionów złotych? [WIDEO]

Urząd miasta wstrzymał drugą transzę dotacji dla Piasta Gliwice. Klub zwlekał z przekazaniem miastu planu finansowego na rozpoczęty niedawno sezon. Dokumenty trafiły do urzędu dopiero w ostatnich dniach. Dlatego 6 mln zł cały czas jest zamrożone.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Zadeklarowaliśmy, że nie będziemy ograniczali naszej dotacji i chcemy tylko, żeby ona była dobrze, transparentnie wydatkowana. I tylko tyle. Jeżeli jesteśmy współwłaścicielem tego klubu i to większościowym, dotujemy ten klub na dużą skalę, to jest rzeczą oczywistą, że musimy dbać o to, jak te pieniądze publiczne są wydawane, także musimy mieć pełny przegląd, pełną dokumentację – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.
Kością niezgody są również słabo wyeksponowane logo i napisy promujące miasto Gliwice na koszulkach piłkarzy, które w poprzednich sezonach zajmowały centralne miejsca.

 

Zupełnie mi się to nie podoba, dlatego, że my jako główny finansujący i właściciel klubu oczekujemy, że będzie promocja miasta na właściwym poziomie i jeżeli miałyby następować jakieś zmiany w tych emblematach, to powinno być to z nami uzgadniane – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Analiza dokumentów przekazanych przez Piasta ma potrwać kilka dni. Jeżeli nie będzie nieścisłości – pieniądze z miejskiej kasy popłyną do klubu. Dziś rzecznik Piasta nie chciał się wypowiadać w tej sprawie, argumentując, że klub nie praktykuje komentowania umów i ustaleń między partnerami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koszmarna TRAGEDIA! Zabici i ranni po burzy w Tatrach! [WIDEO]

Mel Gibson startuje do sejmu z Katowic?

Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU! 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close