Region

Niesamowite widowisko w Wilkowicach! Wystartowały Mistrzostwa Śląska w skokach przez przeszkody

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwach Śląska w skokach na koniu przez przeszkody. W zawodach, które odbywają się w Wilkowicach niedaleko Tarnowskich Gór, uczestniczy 190 par. Uczestnicy rywalizują w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi mają zaledwie 9 lat.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

 

Miałam takiego białego kucyka, rodzice mi go kupili. I zaczęłam na nim jeździć. Najpierw na lonży, a potem tata kupił dwa kucyki i zaczęłam na nich skakać – mówi Alicja Kosmol, najmłodsza uczestniczka zawodów.

Skoki przez przeszkody są jedną z najbardziej widowiskowych dziedzin jeździectwa. Ale żeby w nich uczestniczyć, trzeba mieć spore umiejętności.

Jest to bardzo długa i męcząca praca, są to treningi prawie codzienne, żeby koń uzyskał tę odpowiednią formę. Jest to ciężkie, bardzo. Skoki są moim zdaniem jedną z najtrudniejszych dyscyplin – mówi Natalia Strzelczyk, uczestniczka zawodów.

Podczas przejazdu jeźdźca ocenia jury, które zwraca uwagę nie tylko na to, w jaki sposób koń przeskakuje przez przeszkodę.

W pierwszym półfinale oceniany jest styl jeźdźca, czyli to, jak wygląda na koniu, to jak się zachowuje w gorszych sytuacjach oraz dodatkowo oceniane są błędy na parkourze – mówi Dominika Raczkowska, dyrektor sportowy zawodów.

Konkursy finałowe Mistrzostw Śląska rozpoczną się w niedzielę o godzinie 8.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koszmarna TRAGEDIA! Zabici i ranni po burzy w Tatrach! [WIDEO]

Mel Gibson startuje do sejmu z Katowic?

Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU! 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close