KrajRegion

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów. To oni wystartują w najbliższych wyborach

Koalicja Obywatelska zapełnia listy wyborcze i prezentuje kandydatów. Dzisiaj – z okręgu katowickiego, w którym liderem jest Borys Budka. To on bezpośrednio zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości – premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

 

Ja nie patrzę na to starcie tylko w kategoriach liderów. Proszę zwrócić uwagę, że my prezentujemy się wspólnie. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ta drużyna wygrała. Oczywiście bardzo bym chciał zyskać jako lider lepszy wynik od premiera Morawieckiego – mówi Borys Budka, Platforma Obywatelska.

Platforma Obywatelska do wyborów idzie razem z .Nowoczesną, Śląskim Porozumieniem Wyborczym i Zielonymi. Liderka .Nowoczesnej na Śląsku, Monika Rosa zapowiada innymi walczyć o uznanie języka śląskiego językiem regionalnym. Ale nie tylko.

Naszym priorytetem na pewno będzie walka z kryzysem klimatycznym i ochrona klimatu. Równość – wszyscy musimy być równi wobec prawa, niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Niezależnie od niepełnosprawności. Dlatego musimy zmienić system orzekania. Musimy zmienić system wsparcia osób z niepełnosprawnością. Musimy także walczyć z mową nienawiści – mówi Monika Rosa, .Nowoczesna.

Z podobnymi postulatami do sejmu chce wejść Partia Zielonych.

Jest coraz gorzej, grożą nam katastrofy klimatyczne, biologiczne. Dlatego chcę walczyć o lepsze jutro dla moich i innych dzieci – mówi Grażyna Kulik, Partia Zieloni.

W katowickim okręgu wyborczym z list Koalicji Obywatelskiej wystartują także między innymi obecni posłowie: Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, Wojciech Król oraz były wicemarszałek Michał Gramatyka.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koszmarna TRAGEDIA! Zabici i ranni po burzy w Tatrach! [WIDEO]

Mel Gibson startuje do sejmu z Katowic?

Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close