Region

Emocje po wyborach opadły. Teraz czas na wielkie sprzątanie [WIDEO]

Tak wygląda powyborczy krajobraz w Katowicach i wielu innych miastach. Kampania się zakończyła, rozpoczęło wielkie sprzątanie. Bo zgodnie z prawem kandydaci lub ich komitety mają 30 dni od wyborów na usunięcie z ulic materiałów wyborczych. Z tych zniknęła już większość materiałów m.in. Moniki Rosy.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

My od poniedziałku skludzomy już te wszystkie banery, żeby zrobić porządek, żeby zakończyć ten etap. Mamy nadzieję, że część banerów uda nam się przekazać schroniskom, z części banerów, jest taki plan, panie uszyją torby jednorazowe. A część tych materiałów będzie oddana do recyklingu – mówi Patrycja Pluta-Szymajda, .Nowoczesna.

Jeśli kandydat nie usunie materiałów w obowiązującym terminie, pomoże mu miasto. Ale nie za darmo – koszty ich zdjęcia poniesie komitet wyborczy.

Ta współpraca z komitetami w ramach poprzednich wyborów rozgrywa się dość dobrze. Już w tej chwili straż miejska jest w kontakcie z niektórymi komitetami wyborczymi ze względu na warunki atmosferyczne. Silny wiatr, niektóre materiały trzeba było usunąć już w trakcie kampanii wyborczej. Te materiały były usuwane ze względów bezpieczeństwa na bieżąco. Tak też teraz się dzieje – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta w Katowicach.

Kandydaci nie mają obowiązku usuwania materiałów, jeśli te znajdują się na terenie prywatnym. Tam mogą wisieć… nawet do następnych wyborów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close