RegionWiadomość dnia

Dzięki dwóm policjantom Wojtuś bezpiecznie przyszedł na świat!

Zestresowany 37-letni przyszły ojciec poprosił o pomoc dwóch policjantów z gliwickiej autostradówki. Jego 35-letnia partnerka zaczęła rodzić a jak się okazało w międzyczasie jej ciąża była zagrożona. Wzorowa postawa funkcjonariuszy!

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło na knurowskim odcinku autostrady A1. Jeden z kierowców podjechał do stojącego na MOPie patrolu policji i poprosił ich o pomoc. Nie chodziło tu o przestępstwo ani o wykroczenie drogowe ale…o zagrożoną ciążę jego 35-letniej partnerki. Mężczyzna słabo znał te okolice oraz był pod wpływem ogromnego stresu. Dlatego też sierż. szt. Daniel Domagalski oraz sierż. Mateusz Wieczorek zdecydowali się eskortować bezpiecznie przyszłych rodziców pod same drzwi kliniki. Tam przyszła matka otrzymała fachową lekarską pomoc i urodziła całkowicie zdrowego Wojtusia!

Jeden z policjantów ze szczęśliwymi rodzicami w szpitalu. [fot. Śląska Policja]
Jeden z policjantów ze szczęśliwymi rodzicami w szpitalu. [fot. Śląska Policja]
Policjanci, którzy pomogli Wojtusiowi przyjść na świat w dniu wczorajszym (18.02) odwiedzili na zaproszenie ojca dziecka oboje rodziców w szpitalu. Nie obyło się bez wzruszeń i gratulacji dla pary i ich nowo narodzonego dzidziusia. To przepiękna postawa dwóch funkcjonariuszy, która pokazuje że Policja nie tylko łapie przestępców ale też ma ogromne serce i empatię dla zwykłych obywateli, którzy potrzebują ludzkiej pomocy.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Child Alert odwołany! Wiadomo, co stało się z 10-letnim Ibrahimem

Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę

Śląskie: Kobieta oddała policji 20 tys. złotych, które znalazła!!!

źródło: KWP Katowice
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close