AlarmRegionWiadomość dnia

Ewakuacja Silesia City Center zakończona. Zarząd centrum handlowego wydał KOMUNIKAT

Zakończyła się ewakuacja, która na kilka godzin sparaliżowała pracę Silesia City Center. Centrum handlowe ewakuowano po tym, jak w mailu ktoś poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ewakuowano około 4 tysięcy osób – klientów oraz pracowników Silesia City Center. Na miejsce ściągnięto wszystkie służby – chociaż niemal pewne było, że to głupi dowcip, to zgłoszenie o ładunku wybuchowym trzeba zawsze skrupulatnie sprawdzić. Centrum Silesia City Center przeczesywały służby w poszukiwaniu ewentualnej bomby. Na szczęście – nic niebezpiecznego nie znaleziono. Ewakuację zakończono, centrum ponownie zaczęło normalnie działać, a zarządca SCC wydał oświadczenie:

14 lutego br. około godz. 16:20 została ogłoszona ewakuacja Centrum Handlowego Silesia City Center. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się odpowiednie służby. Po sprawdzeniu obiektu alarm uznano za fałszywy. Czynności sprawdzające zakończono około godz. 18.00. Centrum zostało ponownie otwarte dla Klientów.

 

Jak się okazało – maile oraz telefony z informacją o ładunku wybuchowym dotarły także do innych centrów handlowych w całej Polsce. W Katowicach na nogi służby postawił alarm bombowy w CH Załęże, ewakuowano także po informacji o bombie biurowiec GTC przy ulicy Francuskiej.

Działania służb w większości przypadków już się zakończyły. Policja ustala, kto mógł być autorem informacji o podłożeniu ładunków wybuchowych. Mundurowi zapewniają, że złapanie „bombera” to tylko kwestia czasu.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close