RegionWiadomość dnia

Katowice: Zakochana Bana woziła w Walentynki zakochanych. W sobie i w tramwajach ;)

Zakochana Bana – jak co roku z okazji Walentynek – wróciła na katowickie tory. Tym razem jednak w nowej, młodszej wersji składu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Tegoroczna edycja różni się od poprzednich przede wszystkim tramwajem, bo do tej pory jeździliśmy najczęściej tramwajem typu N. W tym roku 13N. Wagon z 60. lat. Jedyny taki, jaki mamymówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwaje Śląskie S.A.

Katowice: Zakochana Bana woziła w Walentynki zakochanych. W sobie i w tramwajach ;)
Katowice: Zakochana Bana woziła w Walentynki zakochanych. W sobie i w tramwajach 😉

Tramwaj – choć zmieniony – niezmiennie przyciąga do Katowic zakochanych z całej aglomeracji. Wielu z nich od dawna planowało przejażdżkę akurat tym tramwajem.

-Jestem miłośnikiem komunikacyjnym i tak zaproponowałem tutaj dziewczynie, że się po prostu wybierzemy. Tak co roku jest organizowany wyjazd. Jeszcze nigdy się nie wybrałem, więc stwierdziłem, że w tym roku spróbujemy – mówią Natalia i Michał, pasażerowie Zakochanej Bany.

-Dziewczynie zaproponowałem przejażdżkę, bo zawsze o tym marzyłem, ale – można powiedzieć – poznałem ją – można powiedzieć – 8 marca – to jeszcze przed tamtym… tamtymi następnymi walentynkami, które były, bo wcześniej to spędzałem sam walentynki, a teraz to uznałem, żeby się z ukochaną przejechać – mówi Paweł, pasażer Zakochanej Bany.

Katowice: Zakochana Bana woziła w Walentynki zakochanych. W sobie i w tramwajach ;)
Katowice: Zakochana Bana woziła w Walentynki zakochanych. W sobie i w tramwajach 😉

Niektórym pasażerom Zakochana Bana posłużyła jednak, jako nietypowy środek transportu do kolejnych walentynkowych atrakcji.

-W jaki sposób Państwo te walentynki dzisiaj spędzacie? -A wie Pani co, teraz idziemy do kina na premiera Zenka Martyniuka. Potem jakieś tam… na chińszczyznę. No i kolacyjka i do domciu. Pogoda dopisuje. Piękna sprawa. Każdego dnia trzeba się cieszyć – mówią Marek i Grażyna, pasażerowie Zakochanej Bany.

Zakochana Bana kursuje między placem Wolności, pętlą Słoneczną i placem Miarki w Katowicach. W ostatni kurs wyruszy o 18:55 z placu Wolności, by zakończyć go w zajezdni w Chorzowie Batorym. Druga wersja Zakochanej Bany kursowała między placem Wolności, pętlą Słoneczną i placem Miarki w Katowicach.

 

autor: Monika Lipiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close