RegionSportWiadomość dnia

Naprzód Janów na finansowym dnie! Klub usunięto z Polskiej Hokej Ligi

Naprzód Janów na dnie. Katowicki klub hokejowy został wyrzucony z Polskiej Hokej Ligi. Powodem jest niezapłacenie dwóch rat opłaty licencyjnej. Od początku sezonu było wiadomo, że w klubie będzie problem z pieniędzmi. Jednak zawodnicy zgodzili się na taki układ, bo zaufali zarządowi.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Na tą biedną sytuację. Biedną, ale miało być stabilnie, że tak to będzie funkcjonować. Niestety, życie zweryfikowało moje oczekiwania i zawodników też. Tu chwała chłopakom, bo oni chcieli grać do końca. Oni wiedzieli jaka jest sytuacja.– mówi Jacek Szopiński, trener Naprzód Janów.

Wyniki sportowe były bardzo słane. Jednak wszyscy w Janowie chcieli dokończyć sezon z honorem. Zostały tylko dwa mecze. Obydwa automatycznie zakończą się walkowerem, bo zarząd Polskiej Hokej Ligi zadecydował, że licencja zostanie zawieszona. Urząd Miasta miał przekazać klubowi ponad 400 tys zł dotacji, ale na razie pieniądze zostaną w budżecie miasta.

-Otrzymaliśmy także informację od służb o wszczęciu postępowania przeciw klubowi. Dlatego też wstrzymaliśmy wszelkie wypłaty dotacji do czasu wyjaśnienia sprawy mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Zostały tylko dwa mecze. Obydwa automatycznie zakończą się walkowerem, bo zarząd Polskiej Hokej Ligi zadecydował, że licencja zostanie zawieszon
Zostały tylko dwa mecze. Obydwa automatycznie zakończą się walkowerem, bo zarząd Polskiej Hokej Ligi zadecydował, że licencja zostanie zawieszon

Ostatni mecz w tym sezonie Naprzód miał rozegrać w Spodku z GKS-em. Nie będzie ani tego meczu, ani spotkania z Zagłębiem Sosnowiec.

-Chodziło o to, żeby klub miał płynność finansową i mógł realizować zarówno bieżące działania, jak i odbił się, by spłacić zaległości w stosunku do zawodników. Myślę, że tak naprawdę oni mają tutaj największy problem. My z tych pieniędzy tak naprawdę, które wpłacało 9 klubów zgodnie z terminem i wymogami licencyjnymi, pokrywaliśmy również rzeczy, które powinien płacić Naprzód Janów – mówi Marta Zawadzka, Polska Hokej Liga.

Decyzję Polskiej Hokej Ligii można już potraktować jako koniec drużyny seniorów. Na razie nikt nie wierzy w powrót zawodników Naprzodu na lód. Pod tą liczącą ponad 100 lat nazwą będą teraz prezentowały się tylko drużyny młodzieżowe.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close