RegionWiadomość dnia

Katowice: Droga rowerowa powstaje na Ligocie kosztem parkingu. Mieszkańcy są wściekli!

Mieszkańcy chcą parkingu, a miasto buduje drogę rowerową. Awantura w katowickiej Ligocie wybuchła po tym, jak po 16 miejscach postojowych została dziura.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Który geniusz to wymyślił? Jest tutaj ruchliwa ulica Panewnicka i jest ruchliwa Świdnicka. Tylko czekać, kiedy będą wypadki. Jeżeli ta ścieżka pójdzie tędy, to ja nie bardzo rozumiem. Dlaczego ktoś to wymyślił? mówi Aleksandra, mieszkanka Ligoty.

Wymyślił po to, żeby rowerzyści mieli jak dojechać do centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w katowickiej Ligocie. Choć ten pomysł może dziwić, bo po drugiej stronie znajduje się już droga rowerowa.

-Po drugiej stronie jest kupę miejsca. To jest, moim zdaniem, zwykła złośliwość i nieszanowanie ludzi w mieście. Aczkolwiek mamy nadziej, że pan prezydent Krupa przywróci z powrotem nam ten parking, który nam się po prostu należy. Dla dobra ludzi, dla dobra społeczeństwa i całego miasta – mówi Małgorzata Syski, najemca lokalu.

 

Na razie prace zostały wstrzymane, bo mieszkańcy dzielnicy i klienci pawilonu ze sklepami oraz usługami zaczęli protestować. Uciążliwe jest to zwłaszcza dla osób, które przyjeżdżają do przychodni. Jednak skutki likwidacji parkingu odczuwają także przedsiębiorcy.

-Utarg mi poszedł o połowę. Ja nie wiem z czego ja zapłacę czynsz. Właściciel powie: a co mnie to obchodzi? Ma prawo tak powiedzieć. Co my mamy zrobić? Z czego my mamy opłaty zapłacić? ZUS-y, to wszystko? Nie wiem – mówi Ilona Walczak, właścicielka sklepu.

Mieszkańcy chcą parkingu, a miasto buduje drogę rowerową. Awantura w katowickiej Ligocie wybuchła po tym, jak po 16 miejscach postojowych została dziura
Mieszkańcy chcą parkingu, a miasto buduje drogę rowerową. Awantura w katowickiej Ligocie wybuchła po tym, jak po 16 miejscach postojowych została dziura

Urzędnicy twierdzą, że wszystko zostało uzgodnione, a w ostatecznym rozrachunku miejsc parkingowych będzie więcej niż do tej pory.

-Rozmawialiśmy z mieszkańcami, z przedsiębiorcami i dodatkowo wśród tych dziesięciu miejsc jedno miejsce będzie zabezpieczone dla osób niepełnosprawnych, a jedno przeznaczone będzie dla przedsiębiorców, dla zaopatrzenia. Tak, żeby wszystkich interesariuszy zabezpieczyćmówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Na samej Panewnickiej miejsc dla samochodów będzie mniej. W zamian powstaną nowe na ul. Świdnickiej. Budowa 1,5-kilometrowej ścieżki rowerowej to koszt około 1 mln zł.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Droga rowerowa powstaje na Ligocie kosztem parkingu. Mieszkańcy są wściekli!”

  1. Z którymi mieszkańcami rozmawiała pani Lipka nic o tym nie wiemy proszę pani rzecznik, takie uszczęśliwianie na siłę ,po Polsku coś zrobić żeby ludziom zrobić gorzej, ja nie jestem już młody i doskonale to znam zawsze tak było jak jest dobrze to trzeba to zepsuć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close