AlarmKrajRegion

Gaz do dechy i na policjanta! Pijany kierowca chciał zabić?

Kompletnie pijany 25-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję z Krakowa po tym, jak chciał przejechać policjanta. 25-latek miał 2,5 promila.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło 15 lutego w miejscowości Biały Kościół. Podczas służby policjanci zauważyli jadącego o 25 km/h za szybko fiata. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód, ale mimo wyraźnych sygnałów – kierowca przyspieszył najprawdopodobniej próbując przejechać policjanta. Mundurowemu udało się odskoczyć na bok, doznał urazu kolana.

Policjant wrócił do radiowozu i wspólnie z partnerem ruszyli w pościg za uciekinierem. Kierujący fiatem i tym razem nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Pirat drogowy wciąż jechał z dużą prędkością, popełniając przy tym kolejne naruszenia prawa – wyprzedzał kolumnę pojazdów na skrzyżowaniu oraz przekroczył linię podwójną ciągłą, zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze, celem uniknięcia zderzenia.

Po krótkim pościgu policjanci wyprzedzili fiata, zajechali mu drogę i zmusili do zatrzymania. Kiedy podbiegli do uciekiniera i otworzyli drzwi od jego pojazdu, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna opierał się policjantom, nie chciał wyjść z pojazdu, wobec czego użyli chwytów obezwładniających i siłą wyciągnęli go z pojazdu.

Piratem drogowym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Skała. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego – miał ponad 2,5 promila. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało też, że prawo jazdy zostało mu wcześniej zatrzymane właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości (sprawa w toku). W trakcie czynności mężczyzna był bardzo agresywny. Trafił do policyjnej celi. Policjant, który doznał urazu kolana, został skierowany do lekarza. 25-latek usłyszał już zarzuty, został tymczasowo aresztowany na miesiąc.

 

Źródło: KWP w Krakowie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Child Alert odwołany! Wiadomo, co stało się z 10-letnim Ibrahimem

Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę

Śląskie: Kobieta oddała policji 20 tys. złotych, które znalazła!!!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close