Jak zabudować pakę busa?
Jeśli na co dzień w swojej firmie korzystasz z samochodów dostawczych, z pewnością zauważyłeś, ilu problemów logistycznych można by uniknąć, gdyby zabudowa paki busa pozwalała na należyte posegregowanie i zabezpieczenie ładunku. Kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie i jaka jest idealna zabudowa serwisowa busa?
Komu potrzebna jest zabudowa paki busa?
Zabudowa busa na narzędzia pozwala zamienić pustą przestrzeń ładunkową w mobilny warsztat, gotowy na każde zadanie. Samochód z odpowiednio dobranymi elementami zabudowy przewiezie znacznie więcej ładunku, a także pozwoli na jego posegregowanie. Wszystko, czego potrzebujesz, będzie dostępne pod ręką.
Praktyka pokazuje, że po zabudowy busów najczęściej sięgają firmy z branży instalacyjnej i monterskiej. Zmodyfikowany furgon z łatwością przewiezie elementy montażowe, elektronarzędzia, aparaturę pomiarową czy drobne części wykorzystywane podczas prac instalacyjnych. Zabudowa busa to także świetne rozwiązanie dla firm zajmujących się:
- pracami budowlanymi i remontowymi;
- montażem instalacji OZE, światłowodów lub urządzeń elektrycznych;
- utrzymaniem ruchu.
W każdym przypadku indywidualnie dobrane elementy zabudowy pozwolą zabezpieczyć akcesoria przed wgnieceniami lub uszkodzeniem w trakcie jazdy.
Z jakich elementów składają się zabudowy busów?
Dobra zabudowa busa to taka, która została zaprojektowana z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Nie zaleca się tutaj stosowania sztampowych rozwiązań, ponieważ każda firma wyróżnia się swoją specyfiką. Klienci z reguły zamawiają do samochodów typu furgon takie części, jak szafki lub regały z półkami, ale często takie wyposażenie okazuje się niewystarczające i warto poszukać wykonawcy, który ma doświadczenie w projektowaniu niestandardowych elementów wyposażenia. Zabudowy GEMA Poland obejmują m.in.:
- uchwyty do skrzyń narzędziowych lub narzędzi;
- blaty robocze;
- pojemniki, boksy i kuwety na drobne części;
- rozkładane imadło ślusarskie;
- platforma pod agregat.
Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, jak regulowane separatory w szafkach czy autorski system montażowy zapewniający cichą pracę ruchomych elementów zabudowy busów GEMA wykonanie każdego zlecenia stanie się prostsze, niezależnie od trasy, jaką musisz pokonać.
Czym powinna wyróżniać się zabudowa busa?
Na rynku znajdziesz szereg dostawców zabudowy samochodowej, ale nie ze wszystkich produktów korzysta się równie wygodnie. Jaka powinna być dobra zabudowa, która poradzi sobie z każdym zadaniem?
Anodyzowane aluminium zamiast stali
Tanie zabudowy zazwyczaj wykonuje się ze stali nierdzewnej, która jest ciężka i znacząco zwiększa masę samochodu. Bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie wyposażenie wnętrza przestrzeni ładunkowej w elementy wykonane z anodowanego aluminium. Jest ono znacznie lżejsze niż stalowy stelaż, ale równie wytrzymałe. Dzięki zabiegowi eloksalacji metalowe elementy są dodatkowo chronione przed korozją. Niska masa aluminium powoduje, że ciężar auta wzrasta jedynie nieznacznie, więc można ograniczyć spalanie na długiej trasie.
Kompozyt zamiast stalowej blachy
Materiałem, który doskonale sprawdza się w praktyce, jest kompozyt, który wykorzystuje się jako spody półek i szuflad. Nie wibruje on podczas jazdy tak, jak metalowa blacha. Jednocześnie jest odporny na uszkodzenia i łatwo się go czyści. Tworzywo sztuczne zapobiega przesuwaniu się transportowanych elementów w trakcie jazdy i zwiększa bezpieczeństwo transportu.
Modułowa budowa zabudowy
Najprostsze rozwiązania to płyta do zabudowy busa, którą dopasowuje się do wymiarów przestrzeni ładunkowej bez możliwości żadnych późniejszych modyfikacji. Chcąc cokolwiek zmienić, musiałbyś demontować całą konstrukcję.
Znacznie lepiej sprawdza się zabudowa o charakterze modułowym, czyli taka, którą można w dowolnej chwili rozbudować, dopasowując do potrzeb w danym momencie. Firma GEMA idzie o krok dalej – panele aluminiowe są docinane z dokładnością do 1 milimetra, a gęsto rozmieszczone uchwyty montażowe (co 2,5 cm) pozwalają na rearanżację łatwo i bez niepotrzebnego demontażu.
Najlepsza zabudowa warsztatowa busa? Sprawdź ofertę GEMA Poland
Szukasz sprawdzonego wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem, który zaprojektuje i zamontuje zabudowę do dowolnego samochodu typu furgon? Peugeot, Citroen, Volkswagen czy może jeszcze inna marka? Żaden problem! Sprawdź akcesoria do zabudowy busa firmy GEMA Poland.
To polski producent z ponad 30-letnią praktyką w tworzeniu zabudów na indywidualne zamówienie. Poznaj zabudowy busa, które są trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wybierz sprawdzone i przetestowane rozwiązania oraz błyskawiczny projekt i montaż.
źródło: artykuł partnera, materiał sponsorowany