KrajRegionWiadomość dnia

Jazda na suwak i korytarz życia wchodzą w życie. W Katowicach policja uczyła kierowców nowych zachowań [WIDEO]

Jazda na suwak i korytarz życia od dziś obowiązkowe. Ma on zapewnić krótszy czas przejazdu służb ratowniczych do poszkodowanych. W Katowicach policjanci ze śląskiej drogówki pokazali jak właściwie zachować się w początkowej fazie powstawania korytarza życia.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Kierowcom wystarczy przypomnieć. Jeśli to wejdzie w nawyk to będziemy wiedzieć, że kiedy pojawi się zator to będzie sytuacja, ze jest potrzeba przepuszczenia służb ratowniczych. Ci, którzy będą na prawym pasie mają zjechać na prawo, a co z lewego na lewo. A to wszystko ułatwi przejazd pojazdowi uprawnionemu – mówi podkom. Tomasz Bratek, wydz. ruchu drogowego KWP w Katowicach.

Nowe przepisy konkretyzują zachowanie się na drodze, gdy podczas stania w korku, należy przepuścić służby ratunkowe. Nie wszyscy je znają.

-Jest problem szerszej edukacji kierowców ze wschodu, bo największy problem jaki mamy to kierowców samochodów ciężarowych z Ukrainy, Czech, Litwy, czy Białorusi. Większość Polaków świetnie się do tego dostosowuje – mówi Michał Kucab, WPR w Katowicach.

Jazda na suwak i korytarz życia wchodzą w życie. W Katowicach policja uczyła kierowców nowych zachowań
Jazda na suwak i korytarz życia wchodzą w życie. W Katowicach policja uczyła kierowców nowych zachowań

Pokazowej lekcji przyglądali się uczniowie. Kierowców biorących udział w pokazie raczej nic nie zaskoczyło.

-Widocznie ludzie nie doczytali tego przepisu. Natomiast samo życie mówi, że trzeba ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Samochodom uprzywilejowanym trzeba zrobić to miejsce – mówi Krzysztof Klak, mieszkaniec Katowic.

Jeżeli ktoś nie zastosuje się do nowych przepisów może liczyć się z mandatem nawet do 500 zł.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Szczyrku. Strażacy znaleźli ciała kolejnych dwóch osób. Nie żyją cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close