AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Nielegalni imigranci wyskoczyli z ciężarówki na stacji benzynowej w Załężu! [WIDEO]

Sześciu nielegalnych imigrantów z Afganistanu wyskoczyło z ciężarówki na stacji benzynowej w katowickim Załężu. Samochód, który przyjechał z Grecji, przewoził ziemniaki.

 

 

Zobacz także: Paweł Tanajno ogłasza w Zabrzu powstanie nowej partii

– Mężczyzna, który jechał swoim TIR’em usłyszał głosy dochodzące z naczepy. Otworzył drzwi tej naczepy i dosłownie wybiegło na niego kilku mężczyzn. On nie był w stanie powiedzieć dokładnie ilu ich było, ale natychmiast powiadomił policję – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Ucieczkę imigrantów nagrał monitoring zainstalowany na stacji benzynowej. Początkowo policyjne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Dopiero kilka godzin później, jeden z funkcjonariuszy, który był już po służbie, zauważył przy autostradzie A4 grupę trzech osób. Okazało się, że niedaleko było kolejnych trzech imigrantów. Zostali zatrzymani przez policję i przekazani straży granicznej. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie, bo kilka dni temu policja i straż graniczna zatrzymali sześciu imigrantów, również z Afganistanu, którzy do Polski przyjechali w ciężarówce z arbuzami.

– Wobec cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne zmierzające do wydania im decyzji zobowiązujących do powrotu. Decyzją sądu zostali oni umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Jeden obywatel Afganistanu ze względu na dolegliwości zdrowotne został skierowany na leczenie szpitalne – mówi Katarzyna Walczak, Śląski Oddział Straży Granicznej.

Wszyscy zatrzymani nielegalni imigranci muszą przejść obowiązkową dwutygodniową kwarantannę.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close