RegionWiadomość dnia

Tylko 26 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Ale jeszcze 7 tys. górników do zbadania

W drugiej fali wyników testów na obecność koronawirusa, opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek, 1 czerwca – w woj.śląskim wykryto tylko 26 nowych przypadków COVID-19.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Szczegółowe dane przekazał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Zakażenia wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: młodej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, mieszkanki powiatu wodzisławskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 59, najmłodszy 6 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (dziecko i starsza kobieta), starszego mieszkańca Piekar Śląskich, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (starsza kobieta i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Żor w sile wieku, młodego mieszkańców Mikołowa, młodej mieszkanki Tychów, mieszkańca Katowic w sile wieku, starszego mieszkańca Orzesza, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego w średnim wieku oraz 3 pracowników kopalni Zofiówka – informują służby prasowe woj.śląskiego.

 

Niestety – zdaniem specjalistów to krótkotrwała przerwa. Planowane są bowiem badania na obecność koronawirusa kolejnych 7 tysięcy górników z kopalni należących do Polskiej Grupy Górniczej. Badania przesiewowe na obecność wirusa Sars-CoV-2 mają objąć górników z kopalni Ziemowit oraz KWK Marcel. Pobieranie wymazów od górników z Ziemowita ma ruszyć w środę, 3 czerwca, dzień później badania przesiewowe mają rozpocząć się w Marcelu.

Rośnie liczba ozdrowieńców. 66 kolejnych mieszkańców wyleczyło się z Covid-19. Tylko jeden wymagał opieki szpitalnej, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy wyleczony ma 93 lata – to mieszkanka Bytomia, najmłodsi mają po 7 lat – to mieszkańcy Bytomia i Zabrza. W sumie mamy już 1939 wyleczonych.

 

Niestety, odnotowano również kolejne 3 zgony; zmarli: 57 – letnia kobieta z Chorzowa w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, 64 – letni mężczyzna z Piekar Śląskich w Szpitalu w Raciborzu oraz 75 – letnia kobieta z Bytomia w Szpitalu Nr 1 w Bytomiu

 

Liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi obecnie 24 165 osób, z czego 1074 osoby zmarły. W województwie śląskim testy potwierdziły do tej pory obecność koronawirusa u 8 448 osób. Zmarło już 211 osób. Służby odnotowały też w regionie 1 939 ozdrowieńców.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE w Katowicach/Ministerstwo Zdrowia/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close