RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pijanego kierowcę BMW złapali świadkowie! Miał 1,5 promila

Pijany kierowca BMW jadący cała szerokością drogi kontra świadkowie jego ekwilibrystyki drogowej. Na szczęście z promilami wygrał zdrowy rozsądek i odwaga tych, którzy zabrali pijanemu 40-latkowi kluczyki i wezwali policję.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Do zdarzenia doszło na ulicy Tarnogórskiej w Wieszowie. Dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy samochodu marki BMW. Na miejsce interwencji pilnie udali się policjanci ruchu drogowego, którzy na miejscu interwencji zastali zgłaszających.

Mężczyźni opowiedzieli policjantom, że kierowca BMW jechał całą szerokością drogi. Takie zachowanie było na tyle podejrzane, że mężczyźni postanowili to sprawdzić. Jechali za kierowcą do czasu, gdy zatrzymał on pojazd na stacji paliw. Mieszkańcy Zabrza oraz Pyskowic przyjrzeli się mu i nabrali podejrzeń, że mężczyzna może być pijany. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyjęli z jego stacyjki kluczyki oraz natychmiast powiadomili policjantów. Okazało się, że świadkowie mieli rację. 40-letni mieszkaniec Ukrainy był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowało się blisko 1,5 promila alkoholu.

Amator jazdy „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na drogach. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

-Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, udaremnili mu dalszą jazdę. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie – kwitują sprawę policjanci ze śląskiej komendy.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close