RegionWiadomość dnia

Powódź i kwarantanna. Jak strażacy pomogli w czasach COVID-19

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju, w związku z ulewami, które przeszły przez Śląsk mieli ręce pełne roboty. Pomogli z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa rodzinie, która odbywała w domu obowiązkową kwarantannę. Interwencja w czasach COVID-19 na medal.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Ulewne deszcze nie oszczędziły również Jastrzębia-Zdroju, a lokalna straż pożarna miała ręce pełne roboty. Do trudnej interwencji doszło w okolicach ulicy Rekreacyjnej, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych znajdowała się poddana obowiązkowej kwarantannie rodzina.

Zbiornik na wodę opadową znajdujący się przy budynku wylał, zalewając coraz bardziej sąsiadujący z nim garaż. Gdy strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia otrzymali informację, że rodzina do której należy garaż jest w trakcie kwarantanny. Zadziałały nowe procedury bezpieczeństwa i poproszono ich o niewychodzenie z domu, gdyż najwyraźniej nie było żadnego zagrożenia dla nich samych. Dwóch strażaków z małą powodzią poradziło sobie wyśmienicie wypompowując wole z garażu na pobliską łąkę, w pełnym zabezpieczeniu.

Jak podaje Radio 90Mimo że strażacy nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie, wóz którym się poruszali po zakończeniu działań, został poddany ozonowaniu. – Silne ulewy utrudniły życie mieszkańcom Sląska. Najgorsza sytuacja była wczoraj w powiatach pszczyńskim, bielskim i bieruńsko-lędzińskim. W dniu wczorajszym Wojewoda Śląski zarządził o 16:30 pogotowie przeciwpowodziowe, które aktualnie zostało już odwołane. Strażacy interweniowali ponad 120 razy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

 

źródło: Radio 90
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close