RegionWiadomość dnia

Katowice otrzymały 4,5 miliona z Europejskiego Funduszu Społecznego

Duża suma pieniędzy zasili katowicki budżet. Miasto otrzymało 4,5 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego na 5 różnych projektów. Pieniądze pójdą głównie na edukację, ale i pracownicy urzędu miasta na dofinansowaniu skorzystają.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dofinansowania płynące z Europy to ważna część budżetu naszego państwa, a przede wszystkim lokalnych samorządów, które bezpośrednio pomagają w ten sposób podnosić jakość życia mieszkańców. Chodzi też o wyrównywanie szans, by młodsze pokolenia z impetem mogły wejść w dorosłe życie. Dlatego też – Blisko 4,5 miliona złotych unijnego dofinansowania otrzymały Katowice na pięć projektów z Europejskiego Fundusz Społecznego. Beneficjentami zostanie ponad 700 osób. – podaje Radio Katowice. A za te pieniądze zostaną doposażone sale lekcyjne, uczniowie będą mieli możliwość odbywania staży i praktyk, a ponad to ma zostać podniesiony poziom edukacji zawodowej w Katowicach. Na dofinansowaniu skorzystają również nauczyciele, którzy dzięki jednemu z projektów będą mogli podnieść swoje kompetencje. – Piąty projekt adresowany jest do urzędników z katowickiego magistratu. Ma on ograniczać występowanie czynników powodujących problemy zdrowotne pracowników Urzędu Miasta Katowice, m.in. przez doposażenie stanowisk pracy w ergonomiczny sprzęt.  – czytamy na łamach portalu internetowego Radia Katowice. Na dofinansowaniu skorzysta ponad 700 osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]

Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close