KrajRegion

Ruda Śląska: Ulica Górnośląska na całej długości ma już oświetlenie LED

Ruda Śląska: Ulica Górnośląska na całej długości ma już oświetlenie LED. Zakończyła się inwestycja obejmująca jego montaż między skrzyżowaniami z ul. Katowicką i Gwarecką.

 

Ulica Górnośląska w Rudzie Śląskiej doczekała się oświetlenia LED na całej swojej długości. Zakończona inwestycja została zrealizowana w ramach czwartego etapu modernizacji oświetlenia ulic i miejsc publicznych w naszym mieście. W sumie w ramach tego etapu prawie 700 opraw oświetleniowych LED zostanie zamontowanych tego lata na rudzkich ulicach. 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Ruda Śląska: Ulica Górnośląska oświetlona

– Przypomnę, że na drugiej części, od ul. Gwareckiej do Tunkla, LED-y funkcjonują już od czasu remontu tego odcinka w 2017 roku – napisała prezydent Grażyna Dziedzic. – Ul. Górnośląska to jedno z 8 zadań w rozstrzygniętym już przetargu, obejmującym w sumie 694 oprawy, a prowadzimy właśnie dwa kolejne postępowania dotyczące 943 i 644 opraw – dodała.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na 8 zadań, które łącznie kosztować będą ponad 1,1 mln zł, w ramach czwartego etapu modernizacji oświetlenia ulicznego i miejsc publicznych w Rudzie Śląskiej. 

W sumie etap ten, zaplanowany na lata 2020-2021, ma objąć wymianę 3751 punktów świetlnych. Wart prawie 16 mln zł projekt został dofinansowany przez Unię Europejską oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

– Kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego realizujemy od kilku lat. Dzięki temu zmniejsza się emisja zanieczyszczeń do atmosfery, obniża zapotrzebowanie na energię i koszty utrzymania, poprawia się też estetyka i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Zawsze szukamy zewnętrznego finansowania inwestycji, w przypadku obecnego etapu pozyskaliśmy środki z dwóch źródeł – podkreśla.

 

Rozstrzygnięty przetarg dotyczy 8 zadań w dzielnicach:

  • Halemba (172 oprawy LED przy ul. Kłodnickiej i Solidarności),
  • Nowy Bytom (108 opraw przy ul. Szarotek, Chorzowskiej, Pokoju, Ratowników, Jana Szymały i Spółdzielczej),
  • Wirek (101 opraw przy ul. Osiedlowej, Jarzębinowej i Fryderyka Joliot-Curie),
  • Kochłowice (81 opraw przy ul. Kamiennej, Wschodniej, Brzozowej i Opolskiej),
  • Godula (76 opraw przy ul. Joanny i w Parku Mickiewicza),
  • Bykowina (72 oprawy przy ul. Górnośląskiej),
  • Orzegów (64 oprawy przy ul. Bytomskiej i Grunwaldzkiej)
  • oraz Ruda (20 opraw przy ul. Bankowej i Stanisława).

Cały czwarty etap modernizacji oświetlenia ulicznego, zaplanowany na lata 2020-2021, ma objąć wymianę 3751 opraw i 667 słupów oświetleniowych. 

– Wartość projektu to prawie 16 mln zł. Na jego realizację pozyskaliśmy ponad 12 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wsparcie przyznała nam też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która przeznaczyła na ten cel ponad 1,6 mln zł w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 – zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer.

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]
Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]
Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close