AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Ruch Chorzów do góry nogami. Kibole zniszczyli drzewa! [WIDEO]

Już nie tylko na murach, ale także na drzewach. Wulgarne napisy i odwrócone R-ki pojawiły się w parku w Dąbrówce Małej i Parku Żołnierzy Września w Katowicach. Mieszkańcy dzielnicy są tym faktem oburzeni.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Nie wiem w jaki sposób ludzie potrafią nawet przyrodę zniszczyć, bo jeszcze gdyby na płotach pojawiły się jakieś napisy o tematyce powiedzmy ekologicznej, jakiś ładny mural to owszem, to byśmy to zaakceptowali, ale nie takie coś, bo są to między innymi napisy wulgarne i tego sobie nie życzymy w naszej dzielnicy. Zwłaszcza tam gdzie jest przedszkole, gdzie chodzą dzieci – mówi Ewa Stebel, sekretarz zarządu Rady Jednostki Pomocnej nr 14 w Katowicach.

Jeden z mieszkańców widział podobno jak napisy powstawały – stworzyć je miało dwóch młodych mężczyzn. Tutejsza Rada Jednostki Pomocniczej wielokrotnie wnioskowała o zamontowanie tu monitoringu, ale zawsze otrzymywała odpowiedź, że w budżecie miasta nie ma wystarczających pieniędzy. I zdaje się, że ta sytuacja także niewiele zmieni.

-Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania konkretnych lokalizacji właśnie za pośrednictwem budżetu obywatelskiego. W ten sposób realizujemy wiele punktów, które właśnie mieszkańcy wskazują. Jeżeli chodzi o sam budżet też nie jest on z gumy. Mamy dochody w tym roku zupełnie inne niż w latach poprzednich także te działania miasta muszą znaleźć miejsce w wielu płaszczyznach – mówi Ewa Lipka, UM Katowice – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Miasto przypomina też, że regularnie organizuje akcje usuwania nielegalnego graffiti. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono ponad 80 tysięcy złotych.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Radio Silesia bije rekordy słuchalności! Ludzie je kochają, słuchają a nawet… przynoszą ciasto! [WIDEO]

Sprawdź, czy masz objawy groźnego koronawirusa! NFZ i Ministerstwo Zdrowia wydają zalecenia!

UWAŻAJCIE! Oszuści wykorzystują RODO i wyłudzają mnóstwo pieniędzy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Katowice: Ruch Chorzów do góry nogami. Kibole zniszczyli drzewa! [WIDEO]”

  1. Ta menelska hołota wypisuje ludziom wulgaryzmy, które potem małe dzieci muszą czytać na swoich domach – j…bać tych, j…bać tamtych, ci to k…rwy, tamci pi…dy. Wszędzie te ich patologiczne, pełne nienawiści hasła, które sobie nawzajem zamalowują jak nikt nie patrzy i się tym hełpią jak jakieś niedorozwoje. A miasto całe upaprane wulgaryzmami i farbą. Teraz te małe menele nawet parki zaczęły ludziom niszczyć.

  2. Dlatego cały czas to wszystkim powtarzam, że piłkarska sekcja gkesu powinna być zlikwidowana bo ona w naszym mieście jest nie potrzebna dlatego stop dla nowego drogiego stadionu wydać te pieniądze na remonty czegoś co szpeci nasze miasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close