RegionWiadomość dnia

Skansen w Chorzowie bije rekordy popularności! Tak dużo zwiedzających jeszcze nie było! [WIDEO]

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” z największą frekwencją w historii. Przedstawiciele placówki podsumowali rok i ogłosili, że w 2019 roku odwiedziło ją ponad 100 tysięcy osób. Więcej niż w roku ubiegłym było też wycieczek szkolnych. W tym roku też ma się dużo dziać.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Koncentrujemy się w tym roku mocno wokół profesora Dygacza – wybitnego etnologa, muzykologa, badacza kultury lokalnej ponieważ od kilku lat digitalizujemy jego dorobek w naszej instytucji. Digitalizujemy teksty, które zebrał, digitalizujemy zapisy nutowe. W tym roku będzie duża konferencja poświęcona profesorowi, ale także takie działania w których mogą wziąć udział nie naukowcy – mówi Artur Madaliński, dyrektor „Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Oferta skansenu ma zostać poszerzona o zajęcia muzealne dotyczące tradycyjnego pszczelarstwa. Pojawią się także lekcje poświęcone ekologii.

-Najciekawszą propozycją w tym sezonie będą warsztaty „Naturalnie-niebanalnie”. Polegają na tym, że raz w miesiącu będziemy się spotykać i robić coś ciekawego w ruchu zero waste, slow, eko, etno. Już teraz mogę zaprosić państwa w lutym. Na warsztaty, gdzie będziemy robić dywanik ze starych, znoszonych koszulek – mówi Joanna Skorupska-Badura, „Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Na warsztatach będzie można także zrobić mydło, broszki filcowe, haftowane medaliony i lasy w słoiku. Zmiany mają dotyczyć także „Wakacji w skansenie”, które teraz mają się odbywać w inny dzień tygodnia. Na terenie muzeum odbędzie się także szereg imprez – w tym m.in. Dzień Rzemiosła i Rękodzieła, Śląskie Święto Rowerzysty, obchody rocznicowe Powstań Śląskich, Dzień Miodu czy Dzień Kartofla. Szczegółów można szukać na stronie internetowej muzeum.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Radio Silesia bije rekordy słuchalności! Ludzie je kochają, słuchają a nawet… przynoszą ciasto! [WIDEO]

Sprawdź, czy masz objawy groźnego koronawirusa! NFZ i Ministerstwo Zdrowia wydają zalecenia!

UWAŻAJCIE! Oszuści wykorzystują RODO i wyłudzają mnóstwo pieniędzy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close