Region

Katowice uruchamiają przyciski przy sygnalizacjach świetlnych

Katowice postanowiły włączyć przyciski dla pieszych przy sygnalizacjach świetlnych. To kolejny krok wycofywania ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Jak poinformował portal Katowice24.info samochodów na drogach jest coraz więcej, więc miasto zdecydowało się na przywrócenie normalnego sterowania ruchem. Z przycisków przy przejściach dla pieszych mieszkańcy nie mogli korzystać od marca.

Powód był prosty – wciskając przyciski mieszkańcy mogli przyczynić się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak dodaje portal Katowice24.info sygnalizacje w mieście od czwartku są przywracane do normalnego działania. Usuwane są taśmy, będą działały detektory ruchu nad jezdniami.

Prace nad tymi zmianami mają potrwać do końca tygodnia, od poniedziałku sygnalizacja ma działać tak, jak przed epidemią.

Źródło: Katowice24.info

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

Śląskie: Galerie handlowe opustoszeją? Najemców przez epidemię nie stać na czynsze!

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close