KrajRegion

Widzieliście ich w akcji? Policjanci z Orzesza w #GaszynChallenge [WIDEO]

Akcja charytatywna trwa. To walka z czasem oraz wyzwanie, jakim jest zebranie ogromnej sumy na leczenie Wojtusia. Policjanci z Orzesza właśnie wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady #GaszynChallenge są następujące: wystarczy tylko wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadań.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Wojtuś Howis z Galewic ( województwo łódzkie) to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.  Została ona zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna (pow. wieluński).

Komisariat Policji w Orzeszu do wykonania zadania nominuje: Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Miasta Orzesze oraz Komisariat Policji w Czerwionce-Leszczynach. Całym sercem jesteśmy z maleńkim Wojtusiem! Wierzymy, że uda się zebrać potrzebną gotówkę, dzięki której uda się zrealizować leczenie chłopca! (fot.Śląska Policja)
(fot.Śląska Policja)

Policjanci z orzeskiego komisariatu otrzymali nominację z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ornontowic do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Kwota, jaką trzeba uzbierać jest ogromna, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele. Dziś przed południem, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wyzwanie podjęli stróże prawa z tej właśnie jednostki. Mundurowi pompowali z największą energią, którą jednocześnie pragną przekazać rodzicom Maluszka.

wideo: Śląska Policja
 Śląska Policja

Komisariat Policji w Orzeszu do wykonania zadania nominuje: Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Miasta Orzesze oraz Komisariat Policji w Czerwionce-Leszczynach. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

Śląskie: Galerie handlowe opustoszeją? Najemców przez epidemię nie stać na czynsze!

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close