KrajRegionSport

Katowice: Zadyma na meczu GKS Katowice. Kibole znowu dali znać o sobie [ZDJĘCIA]

Zadyma przed i po meczu GKS Katowice! Pseudokibice starli się z policją. Kilku najbardziej agresywnych zatrzymano.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Pseudokibice znowu o sobie przypomnieli. Tym razem podczas meczu GKS Katowice – Elana Toruń. Chociaż do zaledwie Ii liga, to jednak mecz był na uwadze wszystkich, którzy śledzą stadionowe kosy i sztamy. Elana Toruń na Bukowej reprezentowana była nie tylko przez piłkarską 11-tkę, ale i swoich kibiców. A tych z kolei wspierali fani Widzewa łódź, KKS Kalisz, Unii Oświęcim i Ruchu Chorzów. Z tym ostatnim szczególnie kibice GKS Katowice – delikatnie rzecz ujmując – nie darzą się sympatią.

410 kibiców wsparło Elanę Toruń na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice. W tej liczbie: 220 Ruch Chorzów, 100 Elana, 50 Widzew Łódź, 20 KKS Kalisz oraz 20 Unia Oświęcim.

Opublikowany przez Niebiescy.pl Niedziela, 13 października 2019

Nic dziwnego, że stadion przy Bukowej był podczas meczu GKS Katowice – Elana Toruń niczym oblężona twierdza. Zabezpieczali go bowiem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a także katowickiego, bielskiego i częstochowskiego oddziału i poddziału prewencji. Mecz został zakwalifikowany jako mecz podwyższonego ryzyka.

Zadyma przed i po meczu GKS Katowice! Pseudokibice starli się z policją. Kilku najbardziej agresywnych zatrzymano (fot.policja)
Zadyma przed i po meczu GKS Katowice! Pseudokibice starli się z policją. Kilku najbardziej agresywnych zatrzymano (fot.policja)

Już przed spotkaniem kibice Elany oraz Ruchu Chorzów połączyli swoje siły i przeszli ulicami w kierunku stadionu GKS-u. Przejście kibiców zabezpieczali również policjanci z Chorzowa, którzy służbę pełnili m.in. na koniach, a także kierowali ruchem drogowym na trasie przemarszu. Podczas przemarszu policjanci użyci pałek, gazu oraz siły fizycznej, wobec tych, którzy nie stosowali się do poleceń mundurowych. Kilku pseudokibiców zostało ukaranych mandatami.

Niestety, po meczu który GKS Katowice wygrał 2-0 również było niespokojnie. Grupa pseudokibiców próbowała doprowadzić do konfrontacji i sforsowała bramę na sektorze C, katowickiego stadionu. Ze względów bezpieczeństwa, na wniosek organizatora imprezy, Policja podjęła działania.

Zadyma przed i po meczu GKS Katowice! Pseudokibice starli się z policją. Kilku najbardziej agresywnych zatrzymano (fot.policja)
Zadyma przed i po meczu GKS Katowice! Pseudokibice starli się z policją. Kilku najbardziej agresywnych zatrzymano (fot.policja)

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych za bezpieczeństwo w trakcie takiej imprezy, odpowiada organizator. Dopiero gdy działanie służb porządkowych jest nieskuteczne, organizator występuje do Policji o udzielenie pomocy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, na obiekt wprowadzone zostały również konie służbowe.

W rezultacie tych działań zatrzymano 7 osób, byli to najbardziej agresywni chuligani stadionowi. Sześciu z nich osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in.: naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, znieważenia funkcjonariuszy, udziału w zbiegowisku, a także zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia i stadionowe zakazy.

7 osób zatrzymanych, 200 wylegitymowanych - bilans zadymy na meczu GKS Katowice - Elana Toruń (fot.policja)
7 osób zatrzymanych, 200 wylegitymowanych – bilans zadymy na meczu GKS Katowice – Elana Toruń (fot.policja)

-W trakcie zabezpieczenia policjanci wylegitymowali 200 kibiców, którzy uczestniczyli w tych zajściach. Teraz policjanci sprawdzają zapisy z kamer stadionowych i służbowych. Nie wykluczamy, że po analizie tego materiału dojdzie do kolejnych zatrzymań – mówią katowiccy policjanci.

Katowice: Zadyma na meczu GKS Katowice. Kibole znowu dali znać o sobie (fot.policja)
Katowice: Zadyma na meczu GKS Katowice. Kibole znowu dali znać o sobie (fot.policja)
źródło: KWP Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

JEEEEST! Jedziemy na Euro 2020! Polska pokonała Macedonię Północną 2-0!

Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close