AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Zakupy dla zamkniętych w kwarantannie. Fundacja Wolne Miejsce przybywa z odsieczą! [WIDEO]

Artykuły spożywcze i środki higieniczne pod same drzwi. To pomysł Urzędu Miasta i fundacji Wolne Miejsce z Katowic na walkę z koronawirusem. Osoby, które zostały poddane obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie, mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Produkty są dostarczane w sposób bezpieczny – wolontariusze zostawiają torby z zakupami na wycieraczce, nie mają kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

Produkty są dostarczane w sposób bezpieczny – wolontariusze zostawiają torby z zakupami na wycieraczce, nie mają kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie
Produkty są dostarczane w sposób bezpieczny – wolontariusze zostawiają torby z zakupami na wycieraczce, nie mają kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie

– Czasami to płacz, jest to wielkie wzruszenie. Wiadomo, że te osoby są w dużych emocjach, dużej niewiadomej. My też wozimy paczki MOPS, robimy zakupy dla osób starszych i potrzebujących. I tam również są emocje. Co prawda to nie są osoby w kwarantannach, ale które boją się z różnych przyczyn, powodów, wyjść na zewnątrz mówi Mikołaj Rykowski, fundacja Wolne Miejsce.

Ale z pomocy korzystają nie tylko osoby, które są poddane kwarantannie.

– W takim przypadku tym osobom, które, z uwagi na to, że zawiesiliśmy działalność pomocową zgodnie z zarządzeniem, to udało nam się zrobić to tak, że dowozimy tym osobom codziennie posiłki do domu – mówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.

Katowice: Zakupy dla zamkniętych w kwarantannie. Fundacja Wolne Miejsce przybywa z odsieczą!
Katowice: Zakupy dla zamkniętych w kwarantannie. Fundacja Wolne Miejsce przybywa z odsieczą!

Pomoc oferowana przez miasto i fundację jest bezpłatna, nie trzeba płacić za zakupy. Natomiast osoby, które nie są poddane kwarantannie i nie korzystają z usług MOPS, a boją się wychodzić z domu – mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy i zapłacić za zakupy.

Wszystko po to, aby ci nie musieli się narażać. Osoby, które chcą skorzystać z tych form pomocy mogą kontaktować się z Urzędem Miasta albo fundacją Wolne Miejsce.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tychy: Bitcoiny i Fundacja TVS walczą z koronawirusem. Ogromna darowizna dla szpitala [WIDEO]

Katowice: Akademiki UŚ częściowo jako kwarantanna na koronawirusa. Studenci wściekli!

WAŻNE!!! PKS szuka pasażerów, którzy jechali z osobą zarażoną koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close