Region

Kluby w województwie śląskim wracają do gry. Piłkarze przechodzą testy na koronawirusa

Pierwszoligowe GKS Tychy i GKS Jastrzębie przygotowują się przed sezonem. W obu klubach w sekcjach hokejowych wykryto przypadki koronawirusa. Piłkarze tyskiego klubu jeszcze testów na COVID-19 nie mieli, ale są dobrej myśli.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Czas pandemii, to też bierzemy mocno pod uwagę. Za chwilę będziemy przechodzili testy. Te testy przechodzą również inne kluby. Oczywiście, będziemy oczekiwali na wyniki tych badań. To= tak na dobrą sprawę będzie determinowało sposób naszych przygotowań. W tym momencie skupiamy się na diagnostyce zawodników, którzy są do naszej dyspozycji – Artur Derbin, trener GKS Tychy.

Testy przeszły wszystkie osoby związane z pierwszym składem w Jastrzębiu-Zdroju. Takie badania staną się normą w nadchodzącym sezonie.

Raczej byliśmy spokojni, bo zawodnicy w tym okresie pandemii czy po pandemii, w okresie startowym, myślę, że byli świadomi tego, z czym się mierzą. Musieli być odpowiedzialni i dbać o swoje zdrowie, tutaj mam na myśli koronawirusa, i być przygotowanym do treningu, bo każdy dzień treningowy mniej, czy każda przerwa, wpływa na ich formę – Paweł Ściebura, trener GKS Jastrzębie.

Grająca w niższej klasie rozgrywkowej, katowicka Gieksa, również treningów nie przerwała, choć w drugim składzie u jednego z zawodników test okazał się pozytywny. „zawodnik, u którego wystąpił pozytywny wynik badania, nie miał w ostatnim czasie bezpośredniego kontaktu z członkami pierwszej drużyny. Kierując się względami bezpieczeństwa, Klub zapobiegawczo wprowadził dodatkowe procedury związane z ochroną zdrowia zawodników, a także pracowników
Klubu” – czytamy w komunikacie klubu.

Sezon 2020/2021 rozpocznie się pod koniec sierpnia. Z dopingiem na stadionach może być różnie, bo po wprowadzeniu czerwonych i żółtych stref w Polsce, sytuacja będzie bardzo dynamiczna.

Autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close