RegionWiadomość dnia

Koronawirus w katowickim kościele. Zakażony ksiądz proboszcz

U księdza proboszcza z  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w katowickich Murckach, stwierdzono zakażenie kornawirusem. Kościół zamknięto i niewiadomo kiedy zostanie otwarty. Na szczęście zarażony czuje się dobrze.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Na stronie parafii NSPJ w katowickich Murckach pojawił się dramatyczny komunikat – Drodzy Parafianie!!!
W związku z zarażeniem COVID 19 w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach , została podjęta z dniem 02.05.2020 decyzja o zamknięciu dla wiernych kościoła i probostwa , aż do odwołania. Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych.Modlimy się za Was i pamiętamy.
Trzymajcie się w zdrowiu i uważajcie na siebie. Wasi Kapłani!!!” –
Informacja podana wiernym dotyczy, potwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-COV2 księdza proboszcza, który miał wcześniej kontakt z osobą zainfekowana. Parafianie są zszokowani, bo jeszcze tydzień temu, kapłan normalnie odprawiał msze święte i podawał komunię

– Kościół i probostwo zostały zamknięte do odwołania. Ksiądz proboszcz miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W ramach procedur prowadzonych przez Sanepid, ksiądz proboszcz został zbadany i wtedy okazało się, że jest chory. Czuje się on jednak dobrze, zamknięcie kościoła nie ma związku z jego złym stanem zdrowia, a z proceduramimówi ks. dr Tomasz Wojtal na łamach Dziennika Zachodniego.  

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz

źródło: Dziennik Zachodni, Portal Parafii NSPJ

red:  B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close