KrajRegion

Żory: Koszenie traw w mieście zostało częściowo wznowione

Żory: Koszenie traw w mieście zostało częściowo wznowione z uwagi na zwiększoną ilość opadów w ostatnich dniach.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Koszenie traw w Żorach częściowo wznowiono. Istnieją jednak pewne ograniczenia.

Żory: Koszenie traw

Koszenie zrealizuje się z mniejszą częstotliwością i z pewnymi ograniczeniami. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostanie w następujących lokalizacjach:

  • pasy drogowe, szczególnie tam, gdzie są nowe nasadzenia drzew, ronda, przejazdy kolejowe, skrzyżowania dróg w celu poprawy bezpieczeństwa;
  • nowe założenia zieleni m.in. skwery, tak aby pobudzić trawę do wzrostu;
  • place zabaw.

Trawy i cała roślinność, pozbawiana odpowiedniego nawodnienia i pielęgnacji wysycha. Sporo starszych drzew, młode nasadzenia oraz krzewy na terenach miasta nie są w stanie sobie poradzić z powodu obniżających się wód gruntowych i z braku opadów. Sposobem na poprawę retencji i zatrzymanie wody w glebie jest właśnie ograniczenie koszenia trawników. Na taki sposób pozyskiwania wody opadowej decyduje się wiele miast nie tylko w Polsce. Ponadto trawniki pomagają obniżyć temperaturę podłoża – co jest istotne, zwłaszcza w mieście, są fabryką tlenu i pochłaniają zanieczyszczenia. Ziemia porośnięta trawą oddycha „pełną piersią”. Częste koszenie traw wzmaga upał. W trawnikach mogą również zamieszkiwać rozmaite gatunki owadów pożytecznych dla utrzymania bioróżnorodności w miastach i na działkach.

Mając na uwadze nie tylko zmiany klimatyczne i problemy ekologiczne, które musimy traktować bardzo poważnie, zachęcamy wszystkich mieszkańców do ograniczenia koszenia trawników.

 

źr.: zory.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Była reprezentantka Polski w ciężkim stanie! Koszmarny wypadek pod Bielskiem-Białą!

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close