AlarmRegion

Las dla ludzi – nie dla myśliwych! Stop rzezi dzików! Demonstracja przeciwko specustawie ASF w Katowicach

Las dla ludzi – nie dla myśliwych! Stop rzezi dzików! – oto główne hasła demonstracji, którą organizuje grupa Śląsk przeciw myśliwym. Pikieta odbędzie się 28 stycznia, o godzinie 18:00, pod Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Organizatorzy manifestacji chcą wyrazić swój sprzeciw wobec zmian w przepisach, które (pod pretekstem walki z ASF) zakładają masowy odstrzał dzików. Specustawa ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego nie tylko lekceważy ostrzeżenia wielu ekspertów, zdaniem których tylko przyspieszy to proces rozprzestrzeniania się wirusa, ale angażuje do walki z tymi zwierzętami takie służby, jak policja, wojsko czy straż pożarna. Ustawa stwarza też wiele zagrożeń dla zwierząt oraz dla ludzi. Grodzenie bezkolizyjnych przejść dla zwierząt oznacza większe ryzyko wypadków drogowych z ich udziałem, z kolei dopuszczenie do polowań broni z tłumikiem zwiększa ryzyko przypadkowych postrzeleń.

Organizatorzy chcą też zwrócić uwagę na to, że zmiany w przepisach dają szereg nowych przywilejów myśliwym, a jednocześnie ograniczają prawo zwykłych obywateli do korzystania z lasu. „Najbardziej absurdalnym zapisem jest wprowadzenie zupełnie nowego typu przestępstwa – celowe utrudnianie lub uniemożliwianie polowania. W praktyce każdy spacerowicz, rowerzysta czy grzybiarz jeśli w ocenie myśliwych przeszkodzi im w egzekucji będzie mógł być ukarany grzywną, ograniczeniem wolności lub karą do roku więzienia!” – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Wszystkich, których oburzają takie zmiany, organizatorzy zapraszają w najbliższy wtorek na katowicki rynek!

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2766890776703252/

 

źr. Śląsk przeciw myśliwym

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii [WIDEO]

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Las dla ludzi – nie dla myśliwych! Stop rzezi dzików! Demonstracja przeciwko specustawie ASF w Katowicach”

  1. dobrze że są jeszcze w tym smutnym kraju ludzie, którym zależy na czymś więcej niż nowy telefon albo podpierdzielenie sąsiada

  2. Ta ustawa, jak też ogólnie – rabunkowa gospodarka w polskich lasach , to wszystko jest niszczenie dobrostanu środowiska naturalnego w Polsce !

  3. Coraz wiecej praw i przywilejów dla tych ba ndytów.Jeszcze „prezydęt”podpisał ustawę przeciwko ludziom i zwierzetom.A tak pięknie mówił w poprzedniej kampanii wyborczej że bedzie chronił zwierzeta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close