Region

Maria Magdalena – kobieta taka jak Ty! Wydarzenie kulturalne i premiera książki Ewy Kassali

Czy byłą kochanką Jezusa? Jawnogrzesznicą opętaną przez demony? A może kapłanką Izydy, głoszącą własną ewangelię? Kto i dlaczego nazwał ją doskonałością nad doskonałościami? O tym wszystkim przeczytacie w książce „Maria Magdalena” Ewy Kassali. Zapraszamy na premierę publikacji 19 listopada!

Maria Magdalena – kobieta taka jak Ty!

Maria Magdalena Ewy Kassali jest jedną z nas. Możemy się z nią utożsamiać, bo tak jak my kocha, błądzi, cierpi, waha się, marzy o miłości wiecznej i ponadczasowej. Jest wykształcona i wrażliwa, dobra i obdarzona niezwykłą duchową mocą, ale bywa też naiwna, zarozumiała i próżna. Wychowywana w hermetycznym świecie dobrobytu, nie do końca rozumie rzeczywistość i problemy „zwykłych ludzi”. Jednak przechodzi przemianę, a po upadku na samo dno odradza się do nowego życia. Z wychowanki kapłanek Izydy i salonowej damy staje się apostołką. Po długiej duchowej wędrówce odkrywa swoją życiową misję. Jej zadaniem jest przenoszenie przez czas wiecznego ognia i kobiecej cząstki boskiej energii. Zostaje towarzyszką Jezusa i obok jego matki staje się najważniejszą kobietą w jego życiu.

Ta opowieść jest jak wciągający hollywoodzki film – wartka akcja, mocne charaktery, dynamika zdarzeń. Jest też jak lustro – każdy może zobaczyć w niej swoje własne odbicie. I swoją Marię Magdalenę.

Maria Magdalena – historie oparte na Biblii

W swoich książkach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda powieść powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Możesz również iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się najpotężniejsze kobiety, jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Autorka przywołuje do życia mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku, by dostawać to, czego chciały.

Maria Magdalena

Maria Magdalena – spotkanie autorskie

Już 19 listopada zapraszamy na wydarzenie kulturalne połączone ze spotkaniem z Ewą Kassalą. Będzie to wieczór pełen atrakcji – rozmowy o kobietach (nie tylko w Biblii), pokazy mody, wystawa anielskiego malarstwa i wiele, wiele innych spotkań ze sztuką w każdej postaci.

Zabieramy Was w podróż, która pokaże, kim była Maria Magdalena. Kapłanką Izydy? Jawnogrzesznicą? Autorką własnej ewangelii? Doskonałością nad doskonałościami? Możemy się z nią utożsamiać, bo tak jak my kocha, błądzi, cierpi, waha się, jak również marzy o miłości wiecznej i ponadczasowej.

Bądźcie z nami, przekonajcie się, kim dla Was jest Maria Magdalena i w jaki sposób może wpłynąć na Wasze życie! Do zobaczenia 19 listopada o 17:00 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach!

W programie między innymi:

– oficjalna premiera powieści Ewy Kassali Maria Magdalena. Kapłanka, dama, apostołka

– wykład ks. dr. Stanisława Puchały Maria Magdalena w Biblii

panel dyskusyjny Od Marii Magdaleny do kobiety nowoczesnej

– pokaz mody – kolekcja Dono da Scheggia oraz projektów absolwentów Wyższej Szkoły Technicznej

– wystawa anielskich obrazów Łucji Kłańskiej-Kanarek

– występ wokalny Michaliny Starosty

– aukcja charytatywna na rzecz Fundacji TVS

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1341309192704937/

Książkę można zakupić na premierze, jak również na stronie internetowej Wydawnictwa Videograf.

Partnerzy:

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close