reklama
Kategorie

Miasto i strażacy pomagają seniorom w transporcie do punktów szczepień

Bytomscy strażacy oraz służby miejskie aktywnie wspomagają seniorów, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień w naszym mieście. Codziennie na miejską infolinię dzwoni od kilku do kilkunastu seniorów oraz rodziny seniorów, które dopytują o możliwość dowozu osób niepełnosprawnych lub mających problemy z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W akcję pomocy seniorom zaangażowały się nie tylko służby miejskie, ale również bytomscy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Stolarzowicach, Suchej Górze i Górnikach – mówi Marek Klimczak, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz główny koordynator gminny ds transportu do punktów szczepień. Warto podkreślić, że seniorzy, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień wszelkie informacje w sprawie dowozu uzyskają na miejskiej infolinii, która działa od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 32 428 38 88 – podkreśla Marek Klimczak.

W przypadku transportu osoby nie mogącej samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, bytomscy strażacy po otrzymaniu informacji z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, kierują samochód z dwoma strażakami pod wskazany adres. Zachowując odpowiedni reżim sanitarny zabierają wskazaną osobę z miejsca zamieszkania, dowożą do punktu szczepień oraz odwożą do domu. Strażacy służą także pomocą przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz dojściu do budynku.

reklama

Warto dodać, że nasze miasto oprócz współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Bytomiu oraz trzema jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, nawiązało również porozumienie z dwoma firmami medycznymi oraz korporacją taksówkarską, które na zlecenie gminy także pomagają w dowozie seniorów do punktów szczepień.

Przypomnijmy, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N oraz odpowiednio pierwszą grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami oraz osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu do placówki, w której realizowane będzie szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Aby skorzystać z takiej możliwości, osoby wymagające transportu do Placówki Opieki Zdrowotnej powinny skontaktować się z miejską infolinią pod numerem telefonu: 32 428 38 88. Pod tym numerem koordynator udzieli niezbędnych informacji dotyczących terminu i organizacji transportu oraz o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Prosimy, aby kontaktować się z infolinią celem umówienia transportu do punktu szczepień co najmniej 48 godzin przed terminem szczepienia. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stoki narciarskie, hotele i restauracje w Wiśle otwarte! I nikt nie łamie przepisów! Jak to możliwe?

Śląskie: Czarna seria na drogach! Dwa wypadki, cztery ofiary śmiertelne! [ZDJĘCIA]

Wiceminister Szwed w Katowicach: Składajcie wnioski na 500+. W 18 lat można uzbierać 100 tysięcy

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button