KrajRegionWiadomość dnia

Minister zdrowia: stabilizacja zachorowań ro zasługa odpowiedzialności Polaków

Wtorek, 17 listopada to kolejny dzień ze spadkiem liczby nowych zakażeń koronawirusem. Licznik spadł poniżej 19 tysięcy. Ale maleje także liczba wykonywanych testów na obecność koronawirusa. Zdaniem przedstawicieli resortu zdrowia – bo coraz m,niej osób zgłasza się do badań na COVID-19.

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz

-Wprowadzenie przez rząd ograniczeń dotyczących pandemii koronawirusa oraz zachowywanie dyscypliny przez społeczeństwo przyniosło stabilizację dynamiki zachorowań na COVID-19. Po raz pierwszy od dwóch tygodni dzienna liczba zachorowań spadła poniżej 20 tys. osób. Jednocześnie rząd nadal zwiększa liczbę dostępnych łóżek dla chorych na COVID-19 oraz buduje szpitale tymczasowe – usłyszeliśmy dzisiaj na konferencji prasowej, w której udział wziął min. minister zdrowia, Adam Niedzielski,

Zdaniem przedstawicieli rządu – statystyki pokazują, że wprowadzone przez rząd obostrzenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, mierzoną telefonami komórkowowymi. –Żadne rządowe decyzje nie zadziałałyby, gdyby nie samodyscyplina i odpowiedzialność Polaków – zaznaczył minister Michał Dworczyk. –Jako rząd, chcemy za tę dyscyplinę podziękować, bo tylko wspólnie jesteśmy w stanie wygrać z pandemią – dodał.

Jak zaznaczył minister Michał Dworczyk, w kolejnych dniach do użytku będą oddawane kolejne szpitale tymczasowe w różnych częściach Polski. Jednocześnie, w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, dla chorych na COVID-19 zostanie przekazanych kolejne 200 łóżek. Oznacza to, że łącznie będzie tam dostępnych 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych.

-Mamy nadzieję, że nowotworzone szpitale tymczasowe nigdy nie będą wykorzystane. Zawsze mówiliśmy, że to tzw. czwarta linia obrony. Budujemy ewentualny bufor na czas, gdyby szpitale stacjonarne nie mogły przyjmować pacjentów – wyjaśnił szef KPRM.

Rząd przygotowuje się do przeprowadzenie masowych szczepień przeciwko COVID-19. Jak poinformował minister Michał Dworczyk, w perspektywie kilkunastu dni rząd będzie gotowy do przedstawienia całego procesu szczepień przeciw koronawirusowi. Przyjęcie szczepionki na COVID-19 będzie dobrowolne.

Obecnie pracuje zespół roboczy powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego zadaniem jest opracowanie procesu logistycznego związanego z zaszczepieniem Polaków przeciw koronawirusowi.

 

źródło: KPRM
red: W.Żegolewski

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spacer z Siostrami w Katowicach: Policja wlepiała mandaty uczestniczkom protestu! [WIDEO]

Katowice: Powiesili europosłów na szubienicach. Nikt za to nie odpowie, śledztwo umorzono

Nowego stadionu w Katowicach nie będzie? Bank uznał, że kasa ma iść na służbę zdrowia [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close