KrajRegion

Nadchodzący weekend będzie najzimniejszym weekendem od dawna [POGODA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed śnieżycami na południu kraju. Nadchodzący weekend będzie najzimniejszym weekendem od dawna. Już z piątku na sobotę synoptycy przewidują spadki temperatury poniżej -20 st. C.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Alerty drugiego stopnia przed śnieżycami wydano dla południowych regionów – w województwie małopolskim dla powiatów tatrzańskiego i suskiego; w województwie śląskim dla powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego, zaś w województwie dolnośląskim dla powiatów: kłodzkiego, wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego. Może tam przybyć od 15 do nawet 30 cm białego puchu.

Dodatkowo dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi spowodowanymi przez wiatr. W porywach powieje tam do 65 km/h.

Czwartek przyniesie dalsze opady śniegu. Na nizinach przybędzie około 5 cm, w górach do 15 cm. Temperatura minimalna od -7°C do -2°C, w kotlinach Karpackich miejscami spadek temperatury do -12°C.  Na zachodzie kraju porywisty wiatr, do 65 km/h. W czwartek od -5°C na Suwalszczyźnie do około 0°C na zachodzie kraju, w dolinach górskich od -8° do -4°C. Wiatr okresami porywisty będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Jeszcze chłodniej będzie w kolejnych dniach. Nadchodzący weekend będzie najzimniejszym weekendem od dawna. Już z piątku na sobotę synoptycy przewidują spadki temperatury poniżej -20 st. C – taki mróz jest możliwy nocami we wschodniej i południowej części kraju. Najzimniej będzie w górach oraz na Suwalszczyźnie.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje! Zwłoki nastolatki znalazła policja [ZDJĘCIA]

Śmierć miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej: Jest akt oskarżenia w szokującej sprawie!

Synoptycy zapowiadają jeszcze większe opady śniegu na Śląsku! Sypać może do soboty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close